Az MVM átveszi az Elmű-Émász ügyfeleit, ők azonban nem vihetik át a többletenergiát az új céghez.
Nehézkessé teszi a napelemes rendszerek használóinak dolgát az a folyamat, ami az állami Magyar Villamos Művek (MVM) és az Elmű-Émász között zajlik: az MVM ugyanis átveszi az Elmű ügyfeleit,
ők viszont nem vihetik át a nyáron megtermelt többletenergiát az új szolgáltatóhoz.
Az RTL Híradónak nyilatkozó szakember szerint több tízezer, de egyes esetekben akár százezer forintos veszteséget is okozhat a szolgáltatóváltás a fogyasztóknak.
A műsorban elhangzott: a többletet most kifizetik az ügyfeleknek, de jóval alacsonyabb áron, mint amennyiért az őszi-téli hónapokban fedezni tudják az áramigényüket.
Az RTL szerint a szolgáltatók keresik a megoldást.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Bekapcsolták a 122 ezer napelemből álló, 60 megawattos úszó napelemfarmot – videó
Nem csak a háztetőre lehet napelemet tenni – sőt jobb is lehet, ha nem ott van
MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát
A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.