A támogatás maximális összege 150 ezer forint, amit elektromos rásegítésű kerékpárokra lehet kérni.
Február 1-jétől újra lehet jelentkezni az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) elektromobilitást ösztönző pályázatára. A minisztérium korábbi hasonló pályázatainál elsőként 1019 kerékpár vásárlására ítéltek meg támogatást több mint 110 millió forint értékben, a második fordulóban pedig 1185 kérvény érkezett összesen több mint 128 millió forint értékben.
Az 1 milliárd forint keretösszeggel kiírt pályázat harmadik fordulójában február 5-ig lehet jelentkezni. A kiírás változatlan, ezúttal is magánszemélyek juthatnak hozzá kedvezményesen az elektromos rásegítésű kerékpárokhoz. Pályázatot legalább három hónapos folyamatos munkaviszonnyal, megbízási jogviszonnyal vagy vállalkozói jövedelemmel rendelkezőknek lehet benyújtani, személyenként maximum egy bicikli támogatására.
A támogatás maximális mértéke a pedálszenzoros rásegítésű kerékpárok esetében a maximum 400 000 forintos eladási ár 50 százaléka, de legfeljebb 90 000 forint, a nyomatékszenzoros kerékpárok esetében a maximum 900 000 forintos eladási ár 50 százaléka, de legfeljebb 150 000 forint.
A pályázatokról 20 munkanapon belül döntenek és a nyertesek részére a döntéstől számított 10 munkanapon belül, a pályázati portálon keresztül juttatja el a Támogatói Okiratokat.
A tervek szerint a pályázat negyedik körében 2021. március 1-je és március 5-e között lehet majd benyújtani a kérelmeket.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Állami segítséggel lehet elektromos kerékpárt vásárolni októbertől
Hamburgban a sárga angyal is villanybringán érkezik
Bátonyi Péter, a minisztériumból kirúgott művészettörténész: Nem vagyok hajlandó a főnököm tisztiszolgájának lenni
Hiába vannak tele pénzzel, a tulajdonosi, a beruházói, sőt a tervezői oldalból is hiányzik a műveltségi szűrő, ami alapján el tudják dönteni, mi a jó, és mi a rossz gyakorlat a műemlékileg védett épületek felújításánál – mondja a 41 éves művészettörténész, az Építési és Közlekedési Minisztérium volt kormányfőtanácsosa. Bátonyi Péter a Partizánban elmondta, hogyan ad segítséget a tárca a jogellenes műemlékromboláshoz, és feljelentést is tett. Amióta kirúgták, a magánszférából már kapott megkereséseket, a Tisza Párttól nem. HVG-portré.