Öt elefánt tetemét találták meg, néhány hónapja viszont több száz állat hullott el az afrikai országban. Az állatvédők attól tartanak, több elefánt pusztulhatott el, mint amennyinek a tetemét most megtalálták.
Újabb elhullott elefántok ügyében nyomoznak Botswanában néhány hónappal azután, hogy 330 állat a vízben előforduló baktériumok miatt elpusztult az afrikai országban.
"Egyelőre arról értesítettek minket, hogy öt tetemet találtak az Rhinos Without Borders (Orrszarvúak Határok Nélkül) nemzetközi állatvédelmi szervezet kutatói" - mondta Dimakatso Ntshebe, a híres Okavango folyó deltájáért felelős regionális vadvédelmi hatóságának munkatársa. A tetemekre vasárnap bukkantak a Moremi vadrezervátum területén.
A hatóságok nyomozást indítottak, ami még kezdeti szakaszban van. Az orvvadászatot kizárták a lehetséges okok közül, mivel az elefántok agyara érintetlen volt.
Az állatvédők arra számítanak, hogy további elhullott állatokat fognak találni az egyelőre nehezen hozzáférhető területeken. Ezek átvizsgálásához helikopterekre is szükség lesz. A hatóságok a botswanai katonaság segítségét is kérik.
Az elsődleges vizsgálatok alapján az öt elhullott elefántnak hasonló tünetei lehetnek, mint a korábban elpusztultaknak, amelyekkel a vízben lévő természetes toxinok, a cianobaktériumokból származó méreganyagok végeztek több mint 200 kilométerrel távolabb, északkelet felé.
Afrika teljes elefántpopulációja csökken az orvvadászat miatt, Botswanában azonban, ahol a kontinens elefántjainak csaknem egyharmada él, számuk növekedett, jelenleg mintegy 130 ezerre tehető az állomány.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Megvan, mitől pusztulnak tömegesen az elefántok Botswanában
Tömegesen pusztulnak el elefántok Botswanában
Több százezer magyar hal meg túl korán, mert a kormánynak nem fontos az egészségügy
Több százezer emberéletet követelt, hogy az egészségügy a rendszerváltás óta nem szerepel a kormányzati prioritások között. Az ország egyre jobban lemarad már nemcsak az EU-ban, hanem a visegrádi országokhoz képest is.