Valószínűleg csak 200–250 egyed él egy újonnan felfedezett, mianmari langúrfajból.
Nem mindennap fedeznek fel új emlőst: legutóbb kutatók a mianmari dzsungelben találtak egy új, közönséges hulmánt. Ez egy, a karcsúmajomfélék családjába tartozó állat. Ünneplésre azonban nincs okunk, a tudósok ugyanis arra hívták fel a figyelmet, hogy csak 200–250 egyed élhet a majomfajból – számolt be a hírről a Sustainability Times.
A világon egyébként 22 langúrfélét jegyeznek, a majmok Délkelet-Ázsiában őshonosak. Számos fajt a Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) a veszélyeztetett, illetve a súlyosan veszélyeztetett fajok közé sorol, ennek oka a vadászat, a fák kivágása és az élőhelyük elvesztése.
Mianmart egyébként biodiverzitás szempontjából az egyik leggazdagabb országnak tartják, ha azonban így folytatódik az erdők kivágása, 2035-re akár az összes természetes élőhely eltűnhet.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Ami a cinkéknek jó, az a vízi madarakra veszélyes – itt a téli etetési útmutató
Új erszényesfajokat fedeztek fel Ausztráliában
"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is
Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.