Veszélybe kerültek a sündisznók, egy évtized alatt harminc százalékkal csökkent az állományuk
Európa-szerte elterjedtek voltak a kistestű emlősök, azonban az urbanizáció miatt évről évre közelebb kerülnek a kihaláshoz.
Európa-szerte elterjedtek voltak a kistestű emlősök, azonban az urbanizáció miatt évről évre közelebb kerülnek a kihaláshoz.
A Természetvédelmi Világszövetség által összeállított, veszélyeztetett fajokat összegyűjtő Vörös listára összesen 6 ezerrel több faj került fel, mint tavaly.
<strong>Több mint kétezer példányra nőtt az ezredfordulón már a kihalás szélére sodródott élő európai hiúzfaj, az ibériai hiúz populációja az utóbbi évtizedekben.</strong>
Már több mint 42 ezer állat- és növényfaj szerepel a Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) veszélyeztetett fajokról vezetett vörös listáján. A WWF idei jelentése pedig a fajok drámai visszaesését mutatja: a következő évtizedekben akár egymillió egyed is kihalhat.
A nyolcvanas években már tíznél kevesebb hajnani gibbon élt.
A világ legnagyobb gyíkjának tartott komodói varánuszokból is egyre kevesebb példány él a klímaváltozás miatt átalakuló élőhelyük és az emberek pusztító tevékenysége miatt.
A halászhálók, az illegális aranybányászatból származó higany, és a vízerőművek építése is a kihalás szélére sodorta a Dél-Amerika legnagyobb folyójában élő delfineket.
A Természetvédelmi Világszövetség arra hívta fel a figyelmet, hogy a kismajmokat posztoló tudósok miatt az emberek házi kedvencnek akarhatják tartani a veszélyeztetett fajokat.
Károsabb lehet a trófeavadászat meggondolatlan, teljes betiltása az állatok populációjára, mint ha szabályozott körülmények között, de engednék a vadászatot – állítják tudósok.
Először halhatott ki cápafaj idén az emberiség megjelenése óta. Mostanra az összes édesvízi delfin a veszélyeztetett fajok közé került.
Valószínűleg csak 200–250 egyed él egy újonnan felfedezett, mianmari langúrfajból.