A legtöbben elektromos és elektronikai készülékek, mobiltelefonok és laptopok javítására használják fel a támogatást.
Szeptember vége óta már négyezer tárgyat reparáltak meg abban az akcióban, amelynek keretén belül Bécs városa 50 százalékban, de legfeljebb 100 euróig fedezi a javítási munkák költségeit. Az osztrák főváros külképviseleti irodája azt közölte, hogy ezzel 100 tonna szén-dioxid kibocsátását előzték meg.
Az akciót a hulladék mennyiségének csökkentése és a környezet védelme érdekében indította Bécs. A kupont, amelyet az ott élők különböző szolgáltatóknál tudnak beváltani, a város honlapjáról lehet letölteni.
Az eddig megjavíttatott tárgyak 67 százalékát – közel 3 ezer darabot – elektromos készülékek és elektronikai cikkek teszik ki; főként laptopok és mobiltelefonok. Javíttatnak ezeken kívül a bécsiek bútort, cipőt, ruhákat és biciklit is.
A három évig tartó program, amire a főváros összesen 1,6 millió eurót szán, amellett, hogy csökkenti a hulladékot, a javításban résztvevő vállalkozások forgalmát is fellendíti.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Száz euróig átvállalja az elromlott háztartási gépek javítását Bécs
Bécs kitiltja az autók egy részét a belvárosból
Lovas Rozi: Forgattam még egy nagyjátékfilmet, nulla forint gázsiért. Úgy fogom fel, ez a mi lázadásunk
Kiugróan jót csinálni nem lehetőség, hanem az életben maradáshoz szükséges feltétel – mondja a barátaival független színházat, a Loupe Színházi Társulást alapító Lovas Rozi, aki Herendi Gábor állami támogatás nélkül készült, Futni mentem című filmjében szerepel.