Kilakoltatott emberek, áramkimaradások, mértéktelen pusztítás, elviselhetetlen hőmérséklet – így pusztít tűzvész Kaliforniában.
Lángokban áll az Amerikai Egyesült Államok nyugati része: apokaliptikus képek örökítik meg a tűz pusztítását. Kaliforniában eddig rekordmennyiségű terület több mint 2,2 millió hektár égett le idén, és a helyi hatóságok is arra figyelmeztetnek, hogy kontrollálatlanul terjedhet a tűz, amíg nem változik az időjárás – számol be a CNN a helyzetről.
Tavaly ebben az időszakban az ország legnépesebb államában 4927 tűzben összesen 118 ezer hektárnyi területet perzseltek fel a lángok.
A tüzek következtében most már legalább nyolcan meghaltak, és több ezer embert evakuáltak. Több mint 170 ezren maradtak áram nélkül.
A tüzek nagy kihívást jelentenek ebben az évszakban. Az extrém tűzesetekkel, úgy hisszük, az éghajlatváltozás miatt küzdünk – mondta Gavin Newsom kormányzó.
A CNN meteorológusa szerint 1970-es évek óta ugyanis a helyi erdőtüzek kiterjedésükben nyolcszorosukra nőttek, és ötszázszorosára emelkedett a tűz által évente pusztított területek mérete.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Lángokban áll az USA nyugati partja
WWF: Az életmódunkat is meg kell változtatni, hogy megakadályozzuk fajok kihalását
Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?
A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.