Napi negyven kilogrammnyi zöldséget termesztenek és ezer vásárlót szolgálnak ki a farm közvetlen közelében.
Naponta közel hétmillióan használják a szöuli metrót, a Sangdo állomáson mostanra azonban szokatlan látvány fogadja az átutazókat: az eredeti funkciója helyett földalatti, organikus, kísérleti farmmá alakították a megállót – számol be a kezdeményezésről a BBC.
Az utasokat a jegyellenőrző kapun túl ugyanis egy üvegfal mögött zöld hajtásokat találnak, amelyek LED-fény alatt nevelkednek. A Metro Farm névre keresztelt farmon hidropónikusan termesztik a növényeket, vagyis nem talajban, hanem tápoldatban fejlődnek és egy teljesen automatizált rendszerrel követik nyomon és szabályozzák a hőmérsékletet, a páratartalmat és a szén-dioxid szintjét.
Mostanra naponta harminc kilogramm zöldséget termesztenek a Metro Farmon – a módszert negyvenszer eredményesebbnek tartják a hagyományos növénytermesztésnél és a fenntartható élelmezés egyik kísérleti projektjének nevezik a szakértők.
A szomszédos kávézóban pedig napi ezer vásárlót szolgálnak ki az így termesztett zöldséggel, friss salátával, smoothie-val és ehető virágokkal.
A Farm8, az organikus, föld alatti farm mögött álló cég tájékoztatása szerint a Metro Farm az első lépés és terveik szerint még idén három további hasonlót indítanak be Dél-Koreában.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Biztos, hogy jó, ha egész évben banánt eszünk?
Alganagyhatalommá válna Európa
"Amit mi csinálunk, az hosszútávfutás" – színfalak mögött az Ivan & The Parazollal
Néhány napon belül több helyen és több helyzetben is találkoztunk a jövőre hatodik nagylemezét megjelentető Ivan & The Parazollal, hogy megtudjuk, mitől különleges a zenekar új nagylemeze, hogyan áll most a 14 éves zenekar, mi történt velük az elmúlt években, és miért gondolják azt, hogy eljött az együttes aranykora. A HVG kisfilmje.