Bár rengeteg pénzt költöttek rá, Chilében eléggé félrement az erdőültetési program.
Dél-Amerika egyik leggazdagabb nemzete, Chile az elmúlt időszakban 408 millió dollárt költött faültetésekre. Eredménye azonban nem nagyon lett az akciónak: az országban csökkent a biodiverzitás és a természetes erdők száma is – idézte a Bloomberg az erről szóló közös chilei-amerikai kutatást.
Bár 1968 és 2011 között a korábbihoz képest kétszer annyi erdőt telepítettek az országban, a természetes erdők mégis 13 százalékkal csökkentek. Ennek oka, hogy időközben beindult a chilei fakitermelés és az erdészet is. Ráadásul az ültetések esetében csak 2-3 olyan jövedelmező fafajra koncentráltak.
Kutatók nemrég arra is felhívták a figyelmet, hogy a környezet szempontjából is sokkal jobban járunk, ha nem új fákat ültetünk, hanem megőrizzük a már meglévő erdőket – és olcsóbb is.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Jó érzés fát ültetni, csak éppen édeskevés a klímaváltozás elleni harcban
Minierdőkkel küzdenének Európában a klímaváltozás ellen
„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?
Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?