Világ hvg.hu 2024. november. 19. 12:35

Megvolt az első ukrán támadás az amerikai ATACMS rakétával, egy orosz fegyverraktár volt a célpont

Az ukrán hadsereg nem várt sokat a támadással, miután engedélyt kaptak a ballisztikus rakéta oroszországi bevetésére.

Az ukrán hadsereg már be is vetette az amerikai ATACMS rakétáját orosz terület ellen, miután ezt nemrég engedélyezte Joe Biden, az Egyesült Államok elnöke – írja az RBCUkraine.

Az ukrán rádiócsatorna katonai forrása szerint a csapás a Brjanszk régióban található Karacsov közelében lévő katonai létesítményt célozta. Úgy tudják, a célpontot eltalálták. A Meduza szerint egy fegyverraktárra lőtték ki a rakétát, a helyiek a közösségi médiában sorozatos robbanásokról számoltak be.

x.com

No Description

Vasárnap derült ki, hogy Joe Biden engedélyezte, hogy az ATACMS ballisztikus rakétákat bevessék orosz területek ellen is. Ezt Brian Nichols, az amerikai külügyminisztérium szóvivője kedden hivatalosan megerősítette. A rakéták hatótávja 300 kilométerre is kiterjed, így támadást tudnak indítani az ukránok a távolabbi célpontok megsemmisítésére.

raging545 on X (formerly Twitter): “Ukraine may have used an ATACMS missile to hit a target inside Russia. An ammunition depot in the Bryansk region was attacked last night. The 67th arsenal in Karachev was hit by what locals claim was a missile and not a drone. Geolocated at 53.1449695086295, 34.95100736498948 pic.twitter.com/KbaMllaldQ / X”

Ukraine may have used an ATACMS missile to hit a target inside Russia. An ammunition depot in the Bryansk region was attacked last night. The 67th arsenal in Karachev was hit by what locals claim was a missile and not a drone. Geolocated at 53.1449695086295, 34.95100736498948 pic.twitter.com/KbaMllaldQ

Augusztus végén készült egy térkép arról, hogy milyen orosz katonai célpontok találhatók az ATACMS-ek hatótávján belül és akkor az amerikai katonai agytröszt, az Institute for the Study of War 245 ilyen objektumot azonosított. Bár Moszkva a légierejének mintegy 90 százalékát kivonta erről a területről, ugyanakkor nem is a légibázisok jelentik a legcsábítóbb célpontot, hanem a hadianyagraktárak és talán, ami még fontosabb, az ukrajnai háborúban részt vevő alakulatok magasabb egységeinek parancsnoki állomásai, tehát a dandár- és hadosztály-parancsnokságok.

A Kreml úgy reagált a rakéták bevethetőségének kibővítésére, hogy „ez a feszültségnek egy minőségileg új fordulója, és egy minőségileg új helyzetet jelent az Egyesült Államoknak a konfliktusban való részessége szempontjából”.

Mit tudnak az amerikai ATACMS rakéták, amikről most mindenki beszél? Merthogy oroszországi célpontok ellen is bevetheti őket Ukrajna

Komoly fegyvertény lehet Ukrajna kezében az amerikai ATACMS rakétarendszer, amellyel az Egyesült Államok felhatalmazása után immáron orosz területeket is célozhat Kijev. Mutatjuk, mire képes a fegyver.

Hirdetés