Az izraeli miniszterelnök fia, Jair Netanjahu a Mathias Corvinus Collegium konferenciáján fejtette ki, hogyan okoz Soros György komoly károkat Izraelnek.
A Mathias Corvinus Collegium (MCC) nemzetközi médiakonferenciájának második napján Jair Netanjahu, a nemrég újraválasztott izraeli miniszterelnök, Benjamin Netanjahu fia osztotta meg gondolatait egy panelbeszélgetésen. Jair Netanjahu egyébként rádiós műsorvezető, és az MTI erről szóló tudósítása szerint „izraeli politikai influenszer”.
A beszélgetésen szóba került az is, hogy „Magyarországot antiszemitának minősítették” a Soros Györgyöt az illegális migrációval kapcsolatba hozó plakátok miatt. Jair Netanjahu erre reagálva fogalmazott úgy, hogy a „sorosozás" nem antiszemitizmus, mert
Soros György nagyon komoly károkat okoz „az egyedüli zsidó államnak".
Például azzal, hogy olyan zsidóellenes, anticionista és palesztinpárti NGO-kat finanszíroz, amelyek az izraeli társadalmat belülről bontják meg. Kifejtette azt is, hogy a nyugati világban, „különösen Izraelben" baloldali médiatúlsúly tapasztalható, miközben például a zsidó állam lakosainak jelentős része konzervatív, így van igény a jobboldali tartalmakra.
Jair Netanjahu – saját magát is példaként felhozva – úgy fogalmazott, hogy a baloldal „nagyon kegyetlen" tud lenni, ha valaki konzervatívként hangoztatja a nézeteit, ugyanis akkor démonizálják. Ráadásul a közösségi médiát sem tartja teljesen demokratikusnak, mivel kevés tulajdonos kezében vannak a legnagyobb ilyen platformok.
Azt mondta, hogy a „legradikálisabb, legőrültebb" baloldali gondolatok – köztük, hogy az országoknak nincs szükségük határokra – mainstream vélekedéssé válnak, miközben a többség által képviselt, ezzel ellentétes gondolatokat szélsőségesnek minősítik.
Álláspontja szerint 2023-ban a bal- és jobboldaliság nem a szocializmusról és a kapitalizmusról szól, hanem sokkal inkább az egyes országokban egymáshoz kapcsolódó globális elitről és a helyi hétköznapi emberekről, munkásokról, akik a saját országuk érdekeit képviselik. „A jobboldal a tényleges demokráciát képviseli" – hangoztatta.
Izrael történetének legjobboldalibb kormánya – Benjamin Netanjahu vezetésével – alig több mint két hete lépett hivatalba, de máris több intézkedés mutatja azt a szélsőséges irányt, amit a tavaly november 1-jei választáson győztes Likud, illetve a koalícióhoz csatlakozott öt ultraortodox és ultranacionalista párt közötti megállapodások előre jeleztek.
Arról, hogy ha végleg megvalósítják programjukat, Izrael hogyan válhat önkényes, ortodox és végleg megszálló állammá, alábbi cikkünkben írtunk részletesen, egyébként Izraelben a múlt héten százezres tüntetésen tiltakoztak a kormány intézkedései ellen.
A régi Izrael vége: Netanjahu a tűzzel játszik
Önkényes, ortodox és végleg megszálló állammá válhat Izrael, ha Benjamin Netanjahu ultravallásos és ultranacionalista kormánya maradéktalanul megvalósítja a programját.
A Jair Netanjahunak is felszólalási lehetőséget biztosító MCC-konferencia egyébiránt már eddig is tartogatott izgalmakat. A megnyitón maga Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója fejtette ki a véleményét a média és a hatalom kapcsolatáról, miszerint „aki uralja a médiát, az uralja az országot”. Erről itt olvashat véleménycikket:
Nagy Iván Zsolt: Az Orbán-elv önleleplezése
Már nem is titkolják: uralni akarják az emberek gondolkodását, mert ezen keresztül uralják az országot is.