Világ Lengyel Miklós 2022. január. 05. 14:59

Bulgáriába költözött a német oltásellenesek egy csoportja

A német kormány a védőoltás kötelezővé tételét fontolgatja. Ez ellen tüntetnek az oltásellenesek, akik közül egyre többen vándorolnak ki Bulgáriába – vette észre a Der Spiegel, amelynek tudósítója felkereste őket a tengerparton.

2500-an léptek be eddig a Telegram oltásellenes csoportba Németországban, ahol tavaly januárban alapította azt meg Dirk Gelbrecht. Most ő a kivándorlók vezetője Ahelojban, Burgaszhoz közel a bolgár tengerparton. A németek egy szállodában helyezkedtek el, a kapunál pedig biztonsági őr fogadja a Der Spiegel újságíróját, és a főnök nem is nagyon titkolja, hogy utálja őket.

"Maguk a sarokba akarnak minket szorítani, és azt szeretnék, ha a falhoz állítanának minket, mint bűnösöket" – mondja Gelbrecht, aki nem beszél nyíltan vírus- és oltásellenes nézeteiről: "Ez egy magántársaság, sok az elszegényedett kisnyugdíjas. Itt élnek például az én szüleim is. Egyelőre 60-an vagyunk, de hamarosan 100-an leszünk. Egyre több az érdeklődő."

A Telegram honlapja már sokkal nyíltabban fogalmaz: C19-idiotizmusról ír, és arról, hogy a német kormányt nemzetközi bíróság elé kellene állítani, mert rákényszeríti az oltást az emberekre. "Egyre inkább úgy érzik az emberek Németországban, hogy kizárják őket a társadalomból, ha nem oltatják be magukat. Sőt arra is kényszeríteni akarják őket, hogy a gyerekeiket beoltassák" – mondja a Telegram csoport vezére.

Oroszlán anyák

Így hívják Németországban azokat az anyákat, akik megfogadták, gyerekeiknek nem adatják be a védőoltást. Közülük is mind többen mennek Bulgáriába, ahol sokkal lazábbak a szabályok. Az sem zavarja őket, hogy Bulgáriában a legnagyobb a Covid-halálozás az egész Európai Unióban: több mint 4000 egymillió lakosra számítva.

A bolgár lakosság jelentős része ugyanis vírus- illetve oltásszkeptikus. A lakosságnak alig 30 százaléka van beoltva az országban, de az új kormány határozottan fellép a védőoltás mellett, és ez változtathat az oltásellenes német kolónia helyzetén is – írja a Der Spiegel.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.