Világ MTI 2020. október. 06. 17:52

400 ezer hajózási alkalmazott rekedt a tengeren a határzárak miatt

Vannak, akik már több mint másfél éve nem tudták elhagyni a munkahelyüket.

Koronavírus-járvány
Friss cikkek a témában

A koronavírus-járvány miatt bevezetett határzárak miatt körülbelül 400 ezer hajózási alkalmazott rekedt a tengeren, a járványügyi korlátozások miatt pedig még egyszer ennyi nem tud hajóra szállni, hogy ott dolgozhasson vagy hazatérhessen – közölte kedden Genfben az ENSZ emberi jogi főbiztosának szóvivője. Rupert Colville elmondta, hogy

néhányan immár 17 hónapja vagy annál is hosszabb ideje nem léptek szárazföldre,

holott a nemzetközi munkaügyi szabályok szerint legfeljebb 11 hónapot tölthetnének egyhuzamban a fedélzeten.

A probléma elsősorban a teherhajókon és halászhajókon lévőket érinti, de sokan ragadtak gáz-és olajkitermelő platformokon is.

Colville elmondta, hogy

a helyzet az alapvető emberi jogokat is sérti, mégpedig a fizikai és mentális egészséghez, a szabad mozgáshoz és a családi élethez való jogot.

A szóvivő felszólította az érintett kormányokat, könnyítsenek a partraszállással és a beszállással kapcsolatos korlátozásokon, és gyorsítsák fel a tengerjáró hajókon dolgozók hazaszállítását, a hajózási társaságok pedig biztosítsák a munkavállalóik jogait.

Hirdetés
hvg360 Kovács Gábor 2025. január. 02. 17:30

A lebukás idején Mészáros Lőrinc lánya is érdekelt volt exférje "brutális" kartellezésért megbírságolt cégében

Meglehetősen furcsa Mészáros Lőrinc exvejének kartellügye. Amely egyébként Mészáros Ágnes kartellügye is, 2022-ben, a válás előtt még érdekelt volt férje cégében. A szóban forgó közbeszerzést Mészáros Lőrinc érdekeltsége nyerte, a kartellező exvő ajánlata a bírálatig sem jutott. A legfurcsább, hogy az amúgy közbeszerzésbajnok Homlok Zsolt miért pont a válás környékén “buktatta le magát”. Gyanítható, hogy a jogállam kicsavarásával kiosztott NER-büntetésről van szó.