Világ hvg.hu 2020. szeptember. 23. 16:02

Hatalmas közös hadgyakorlatot tart Kína és Oroszország, bevonták Fehéroroszországot is

A héten megrendezett gyakorlaton Irán, Mianmar és Pakisztán is jelen lesz. Összesen mintegy 80 ezer katona vesz majd részt az eseményen.

Nagyszabású közös hadgyakorlatot tart a héten Oroszország és Kína – írja a kínai védelmi minisztériumot idézve az AP hírügynökség. A "Kaukázus 2020" nevű gyakorlaton részt vesz továbbá Fehéroroszország, Irán, Mianmar és Pakisztán hadserege is.

A hadgyakorlatot 80 ezer katona, 250 harckocsi, 450 harci jármű, valamint 200 tüzérségi és rakétaindító rendszer bevonásával szeptember 21. és 26. között tartják az eurasiantimes.com szerint. Úgy tudják, India is meghívott volt, de a koronavírusra hivatkozva lemondta a részvételt.

A vitatott körülmények között újraválasztott Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök éppen a hadgyakorlat bejelentésének napján tette le a hivatali esküt. A jelentés szerint a ceremóniát néhány száz ember jelenlétében a minszki Függetlenség Palotájában rendezték meg. Az eskütételt nem jelentették be előre, és noha ezt a törvény előírja, nem közvetítették a televízióban.

A német szövetségi kormány már be is jelentette, hogy nem ismeri el Lukasenkát Fehéroroszország elnökének.

Trump Kína karjaiba lökte Iránt

Az USA Irán-politikája egy táborba szorította az európai hatalmakat Oroszországgal és Kínával. Teheránban a Nyugat felé nyitó mérsékeltekkel szemben a Kína-barát keményvonalasok kerekednek felül.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.