Világ MTI 2019. május. 05. 12:18

A Berkshire Hathaway 21,7 milliárd dolláros nyereséggel zárta a negyedévet

Nyereséggel zárta az első negyedévet a Berkshire Hathaway amerikai holdingtársaság, amely a világon az egyik legnagyobb, tőzsdén jegyzett cég. Egy éve veszteségről jelentett.

Warren Buffett főrészvényes, elnök-vezérigazgató szerint a március végével záródott negyedéves adat még nem tartalmazza az amerikai élelmiszeripari Kraft Heinz eredményét, amelyben a Berkshire Hathaway holdingnak csaknem 10 milliárd dollár értékű részesedése van, mert a cég nem hozta nyilvánosságra negyedéves adatait.

A cég részvényeseinek hétvégi ülésén jelentették be, hogy a március végével zárult három hónapban a Berkshire Hathaway adózott nyeresége 21,7 milliárd dollár lett. Warren Buffett szerint egy éve csak az új amerikai számviteli szabályok miatt került 1,14 milliárd dollár mínuszba a vállalat.

A negyedéves részvényarányos eredmény 13 ezer 209 dollár lett a tavalyi első negyedévi részvényenkénti 692 dollár veszteség után.

A szakértők által inkább figyelemmel követett működési eredmény 5 százalékkal, 5,56 milliárd dollárra, részvényenként 3387 dollárra nőtt a tavalyi első negyedévi 5,29 milliárd dollárról, részvényenként 3214 dollárról.

Szakértők nagyobb, 3461 dolláros részvényarányos működési eredménnyel számoltak az idei első negyedévre.

A 88 éves Warren Buffett nevével fémjelzett társaságnak gyakorlatilag a világon mindenben van többségi vagy kisebbségi részesedése a biztosítástól a szállításig, a közművektől az energiatermelésen át a feldolgozóiparig, a pénzügyi és más szolgáltatásoktól a kiskereskedelemig.

Warren Buffett a világ harmadik leggazdagabb embere, vagyona mintegy 88 milliárd dollár.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.