Világ hvg.hu 2019. április. 30. 17:41

Az egész Twitter az indiai honvédségen röhög egy jetilábnyom miatt

Legközelebb kétszer is meggondolják, mit posztolnak a közösségi oldalukra.

Valószínűleg nem ilyen reakcióra számított az indiai hadsereg vezetése, miután Twitter-oldalukra egy olyan fotót posztoltak, ami szerintük egy jeti lábnyomát ábrázolja.

A honvédség beszámolója szerint hegyi expedíciójuk tagjai a Makalu hegy közelében fedezték fel a 81 centi hosszú, 38 centi széles lábnyomokra. Az eset még április 9-én történt, de eddig megpróbáltak további bizonyítékot találni a titokzatos hegyi teremtmény létezésére.

A Twitter-felhasználók között gyorsan terjedni kezdett a fénykép, de nem a felfedezés híre miatt, sokkal inkább azért, hogy kinevessék az indiai katonákat.

„Ez nekem egylábú jetinek tűnik” – írta egyikük.

„Mi a fene baj van veletek, srácok? Nézzétek már meg jobban ezeket a képeket, könyörgöm. Ez nem egy kétlábú. Nem tudtatok volna megkérdezni egy állatszakértőt, mielőtt ezt kiposztoljátok?” – írta egy másik.

A szőrös vadállat legendája évtizedek óta izgatja a kutatókat: 2008-ban japán hegymászók is azt állították, hogy látták a jeti lábnyomai a Himalájában, de hiába mentek vissza fényképezőgépekkel, kamerával és teleszkópokkal, nem sikerült a nyomára bukkanniuk. Ugyanabban az évben két amerikai férfi állította azt, hogy egy félig ember, félig majom lény maradványaira bukkantak, de később kiderült, hogy csak egy gumiból készült gorillajelmez volt.

(Címlapképünk illusztráció.)

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.