A nap fotója: gigantikus lábnyom-kátyú a városháza előtt
A kép láttán olyan furcsa érzésünk támadhat, hogy ezt az úthibát egy jeti hozta létre a lábával.
A kép láttán olyan furcsa érzésünk támadhat, hogy ezt az úthibát egy jeti hozta létre a lábával.
Legközelebb kétszer is meggondolják, mit posztolnak a közösségi oldalukra.
Amerikai kutatók DNS-minták elemzése után arra jutottak, a jeti nem létezett.
A Google térképére alapozott játékban egy jetivel lehet felfedezni a Himaláját, majd az egész világot. Alapvetően gyerekeknek készült, de a felnőttek is szeretni fogják. Ebben már csak azért is vagyunk ilyen biztosak, mert minket is magával ragadott.
Először mászta meg oxigénpalack nélkül az Everestet, majd először mászta meg egyedül is, és még mindig csak 40 éves volt. Aztán átszelte a Déli-sarkot, átkelt homoksivatagon, megfejtette a jeti titkát, és miután 72 évesen még fiatal, új kihívásokat keres. A világhírű hegymászó, Reinhold Messner először tartott előadást Magyarországon, beültünk meghallgatni.
Valódi bizonyíték a jeti létezésére vagy "trükkös" vírusvideó?
Egy állítólagos jetiről készült felvételt tettek közzé az interneten, amely Oroszországban készült. A lény a helyiek szerint hatalmas lábnyomokat hagy és többen is azt állítják, hogy látták.
Medve volt a himalájai jeti – legalább is ezt valószínűsíti szőrminták genetikai elemzésének eredménye. Oxfordi tudósok próbálták felderíteni a rejtélyt.
A Himalája csúcsait oxigénpalack nélkül elsőként meghódító Reinhold Messner kibukott azon, hogy egy professzor genetikai úton próbálta bebizonyítani, hogy a jeti voltaképpen egy medve. Messner ezt már évekkel ezelőtt megmondta, és még genetika sem kellett hozzá.
Brit és svájci kutatók a legkorszerűbb genetikai módszerekkel elemzik az állítólag a "jetitől", vagy a "nagylábútól" származó mintákat.
Lábnyomot a sárban, szőrszálakat és egy száraz ágakból készült fészket is találtak orosz jetivadászok egy szibériai barlangban.
A jetiről tartanak nemzetközi tudományos tanácskozást Szibériában.