Kiskorú megrontásával gyanúsítják az amerikai Cody Wilsont, aki meghatározó szerepet játszott abban, hogy lehetővé vált a 3d-s nyomtatókkal készülő kézifegyverek előállítása. Wilson jelenleg Tajvanon van és nem ült fel a hazatartó gépre.
A BBC beszámolója szerint egy 16 éves lány jelentkezett a rendőrségen, s azt állította, Wilson egy austini szállodában 500 dollárt fizetett neki egy együttlétért. Austin Texas államban van, ahol 17 éves alatt számít megrontásnak a szexuális kapcsolat létesítése. A rendőrség megerősítette a feljelentésről szóló hírt, s közölte, a lány videóval is bizonyította igazát. Ha kézre kerítik, és el is ítélik Wilsont, akkor húsz éves börtönbüntetést kaphat.
A rendőrség közlése szerint Wilson még a körözés kiadása előtt elhagyta az USA-t, ugyanakkor az is kiderült, hogy a férfit egyik barátja figyelmeztette őt, a lány feljelentést tett, s a hatóságok megkezdték a nyomozást. „Tudjuk, hogy Wilson gyakran jár külföldön, de nem tudjuk, miért ment most Tajvanra” – idézte a BBC a rendőrség illetékesét, aki hozzátette: Wilson nem volt azon az USA-ba tartó repülőgépen, amelyre jegye volt.
Az USA még nem kért jogsegélyt Tajvantól, de ha Wilson nem tért haza, az mindenképpen nehézséget okozhat, hogy a szigetország és az USA között nincs kiadatási egyezmény.
A magát kripto-anarchistának valló Wilson alapította meg néhány éve a Defense Distributed nevű csoportot, s ennek vezetőjeként 2013-ban bemutatta a világ első 3D-s nyomtatóval készült lőfegyverét. Az USA-ban betiltották a gyártási tervek közzétételét, ám Wilson megtámadta a döntést arra hivatkozva, hogy az sérti az amerikaiak fegyverviseléshez való jogát. Az amerikai kormány végül elfogadta az érvelést, ám több állam tiltakozott a döntés ellen. A múlt hónapban egy seattle-i szövetségi bíró megtiltotta a fegyverelőállítási tervrajzok közlését, ám Wilson ennek ellenére megkezdte a publikálást, azt állítva, hogy a tilalom csak az ingyenes közlésre hivatkozott. Így pénzért kezdte árulni az interneten a tervrajzokat, amelyeket több ezren le is töltöttek.