Világ hvg.hu 2018. szeptember. 14. 13:49

Keményen kiosztotta a világ leggazdagabb embere Donald Trumpot

Jeff Bezos szerint Trumpnak nagyon nem kellene olyan szavakkal dobálóznia, mint hogy a média a nép ellensége.

Elítélte és veszélyesnek nevezte Jeff Bezos, az Amazon kiskereskedelmi óriásvállalat és a The Washington Post című amerikai napilap tulajdonosa Donald Trump sajtóellenes támadásait.

Nagyon veszélyes a médiát démonizálni. Veszélyes a sajtót lecsúszottnak minősíteni, veszélyes olyat állítani, hogy a média a nép ellensége – foglamazott az MTI szerint Bezos csütörtökön a washingtoni Economic Club rendezvényén tartott beszédében. Bezos szerint Trumpnak (a médiában megjelenő bírálatokról) inkább azt kellene mondania

"ez helyes, ez jó dolog, örülök, hogy tüzetesen vizsgálják a tevékenységemet". Ez (a hozzáállás) nyugalmat és magabiztosságot sugallna.

Bezos megjegyezte azt is, hogy a sajtó olyan stabil lábakon áll az országban, hogy minden rendben lesz vele, át fogják ezt vészelni.

A The Washington Post rendszeresen céltáblája az amerikai elnök sajtóellenes kirohanásainak. Donald Trump szerint a lap az Amazon legfőbb lobbistája. A The Washington Post főszerkesztője ugyanakkor leszögezte, Jeff Bezos nem vesz részt az újság tartalmának kialakításában.

Bezos – aki a világ leggazdagabb embere – megjegyezte azt is, hogy többször is beszélgetett már Donald Trumppal, de erről részleteket nem árult el.

Az amerikai elnök tavasszal többször bírálta az Amazont is, mert szerinte az óriásvállalat kevés adót fizet, vagy nem fizet az államnak és a helyi kormányzatoknak, és a postaszolgáltatást használja kifutófiúként.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.