Világ MTI / hvg.hu 2018. szeptember. 06. 05:33

Szeptemberben újabb találkozó lesz a két Korea között

A Koreai-félsziget atommentesítéséről is tárgyalhat Észak-és Dél-Korea vezetője, emellett Kim Dzsong Un is kifejezte elkötelezettségét.

Észak- és Dél-Korea megállapodtak, hogy szeptember 18-a és 20-a között újabb csúcstalálkozót tartanak Phenjanban, és megvitatják a Koreai-félsziget atommentesítéért szükséges "gyakorlati lépéseket" – közölte csütörtökön phenjani tárgyalásait összegezve egy magas rangú dél-koreai tisztségviselő.

Kim Dzsong Un észak-koreai vezető megerősítette elkötelezettségét a Koreai-félsziget teljes atommentesítése mellett, és kifejezte, hogy kész ennek érdekében szoros együttműködést folytatni Dél-Koreával és az Egyesült államokkal – mondta Csung Ui Jong nemzetbiztonsági tanácsadó egy nappal azután, hogy Phenjanban Kim Dzsong Unnal találkozott.

Mun Dzse In dél-koreai elnök küldöttei szerdán az észak-koreai fővárosban egyeztettek az idei harmadik Korea-közi csúcstalálkozó időpontjáról és napirendjéről, melyen feloldanák a Washington és Phenjan közötti tárgyalásokon az északi nukleáris program felszámolásának kérdésében beállt patthelyzetet is.

A felek még augusztus 13-án állapodtak meg abban, hogy Mun Dzse In dél-koreai elnök és Kim Dzsong Un észak-koreai vezető újabb csúcstalálkozót tart, ezúttal már Phenjanban. Ez idén a harmadik alkalom lesz, tavasszal már kétszer találkoztak Panmindzson határfaluban, a két országot elválasztó demilitarizált övezetben (a képen).

Feltételezések szerint a két Korea közötti békeszerződés aláírásáról is szó eshetett szerdán Phenjanban. Az 1950 és '53 közötti koreai háborút ugyanis nem békeszerződés, hanem fegyverszüneti megállapodás zárta csak le, békeszerződés híján a felek jogilag ma is hadban állnak egymással.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.