Az USA az egyetlen fejlett ipari ország, ahol nem biztosítanak az anyáknak fizetett szülés utáni szabadságot. A BBC – hasonlóan több mint internetes oldalhoz, összehasonlította a szűkmarkú, illetve a gáláns országokat.
Az USA-ban nincs országos szinten garantált szülési szabadság, ennek ellenére a több mint 50 embert foglalkoztató cégeknek kötelességük, hogy egy legalább 12 hetes – fizetés nélküli – szabadságot ajánljanak fel a szülő nőknek. A BBC videójából kiderül, hogy a legjobb helyzetben a bolgár nők vannak, a balkáni országban 58 heti fizetett szülési szabadság jár. Jól szerepelnek a britek is, ahol az anyák egy évet tölthetnek otthon fizetett szabadságon.
Az USA-ban egyre többen akadnak, akik szerint elfogadhatatlan, hogy az országban nincs fizetett szülési szabadság – ahogy nincs szövetségi szinten garantált táppénz sem – s ezért tövénymódosítást sürgetnek. Az USA-ban adott tizenkét hét legfeljebb azt teszi lehetővé, hogy a szülő nőknek, illetve a beteg alkalmazottaknak ezen időszak alatt nem kell tartaniuk az elbocsátástól.
Magyarországon az anyák 24 hetes egybefüggő fizetett szülési szabadságra jogosultak, ezt úgy kell a munkáltatóknak kiadniuk, hogy négy hét a szülés várható időpontja elé essen.