2018. május. 14. 08:57 MTI Utolsó frissítés: 2018. május. 14. 09:26 Világ

Újabb indonéz család követett el öngyilkos merényleteket

Ezúttal az ország második legnagyobb városa, Surabaya egyik rendőrörse volt a célpont. Hat civil és négy rendőr megsebesült.

Tito Karnavian, az ország rendőrfőnöke elmondta, hogy a merényletet egy öttagú család követte el. A család tagjai két motorkerékpáron érkeztek és egy rendőrségi ellenőrzőpontnál működésbe hozták a náluk lévő robbanószerkezetet. Velük volt a nyolcéves gyerekük is, ő túlélte a robbanást.

Vasárnap a városban három templomnál szinte egyszerre, közvetlenül a reggeli istentisztelet előtt követtek el merényletet, 13 ember meghalt.

Egy négygyermekes család követett el öngyilkos merényleteket Indonéziában

Vasárnap reggel keresztény templomoknál követett el öngyilkos merényleteket egy hattagú család. Az elkövetők között két kislány is volt. Tizenháromra emelkedett a halálos áldozatok száma.

A világ legnépesebb muzulmán országában aggodalmat keltettek a merényletek, miután a hatóságok korábban fegyveresek hálózataival számoltak le. A szélsőségesek azonban új erőre kaptak, ami arra vezethető vissza, hogy mintegy 1100 indonéziai tért vissza Szíriából, ahova az Iszlám Állam dzsihadista szervezet oldalán mentek harcolni.

Szakértők évekkel korábban már figyelmeztettek arra, hogy a visszatérő fegyveresek komoly veszélyt jelentenek majd a társadalomra.

A rendőrség tájékoztatása szerint a vasárnapi merényleteket is egy olyan család követte el, amely Szíriából tért vissza. Az apa egy autóba rejtett robbanószerkezetet hozott működésbe, 16 és 18 éves fiuk egy motorbiciklit használt, az anya pedig a 9 és 12 éves kislányukkal együtt robbantotta fel magát. Az Iszlám Állam a szervezet a szócsöveként működő Aamák "hírügynökségen" keresztül tudatta, hogy ők állnak a támadás mögött.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.