A cél az, hogy mindenki tisztességes áron vehessen koncert- vagy színházjegyet, ne a másodlagos jegyértékesítő oldalakon kínált horrorárakon.
Törvénnyel akadályoznák a jegyfelvásárló robotokat alkalmazó jegyüzérek tevékenységét Nagy-Britanniában – jelentette be Margot James, digitális és kreatív iparágakért felelős brit miniszter.
A West Enden játszott Hamilton című hiphop-musicalre több mint 8400 dollárért (2,5 millió forint) árulnak jegyeket egy másodlagos jegyértékesítő oldalon, holott a nemrég hét Laurence Olivier-díjjal jutalmazott előadásra 52 dollár és a legjobb helyekre 105 dollár közötti áron lehet jegyet váltani.
A törvényjavaslat ezen a héten kerül a brit parlament elé. Pénzbüntetéssel sújtanák azokat a jegyüzéreket, akik jegyfelvásárló robotokkal csapnak le a jegyekre, hogy aztán jóval magasabb áron eladják őket a másodlagos jegyértékesítő oldalakon.
A törvény tiltaná a jegyüzérek számára, hogy automatikus, felügyelet nélküli működésre tervezett programokkal (bot) játsszák ki a jegyvásárláskor alkalmazott biztonsági intézkedéseket és a szervezők által megengedettnél több jegyet vásároljanak.
"Eltökélt szándékom annak biztosítása, hogy mindenkinek legyen lehetősége tisztességes áron megvásárolt jegyekkel megnéznie kedvenc sztárjait. Ezen a héten utolsó szakaszába ér a harcunk, amelyet a robotokat alkalmazó jegyüzérek ellen vívunk, akik csupán azért vásárolnak fel jegyeket, hogy jóval magasabb áron továbbértékesítsék őket" – mondta Margot James.