2018. április. 15. 14:25 MTI/hvg.hu Utolsó frissítés: 2018. április. 15. 14:26 Világ

Felgyújtotta magát egy neves amerikai ügyvéd

David Buckel melegjogi és környezetvédelmi aktivista volt, tettét is ezzel kötötte össze.

Felgyújtotta magát és meghalt egy neves amerikai melegjogi és környezetvédelmi aktivista egy New York-i parkban, hogy így tiltakozzon a környezetszennyezés és a fosszilis energiahordozók használata miatt. A hatvan éves David Buckel összeégett holttestére szombat hajnalban találtak rá a brooklyni Prospect Parkban. Buckel hagyott egy búcsúüzenetet egy közelben elhelyezett bevásárlókocsiban, de az üzenetet elküldte több médiumnak is.

„A környezetszennyezés elpusztítja, lakhatatlanná teszi a bolygónkat, tönkreteszi a levegőt, a földet, a vizeket és az időjárást. A legtöbb ember ma már egészségtelen levegőt szív be és korán hal meg a fosszilis energiahordozók elégetése miatt. Ezt jelképezi az én korai halálom” - olvasható Buckel emailjében. Hozzátette, hogy halálával cselekvésre akarja ösztönözni az emberiséget. "Nemes életcél nemes halált kíván."

Buckel neves melegjogi ügyvéd volt, a leszbikusok, melegek, biszexuálisok és transzneműek jogaiért küzdő Lambda Legal szervezet házasságtervezési igazgatójaként és egyik magas rangú tanácsadójaként dolgozott sokáig. Ő képviselte az áldozatot az 1993-ban megerőszakolt és meggyilkolt Brandon Teena ügyében, a perben a bíróság elítélte a helyi seriffet, mert nem védte meg a transznemű férfit. Brandon esete ihlette Clint Eastwood 1999-es, A fiúk nem sírnak címmel bemutatott filmjét.

Buckel később kilépett a szervezetből, és utána környezetvédelmi kampányokban vett részt - írta róla a The New York Times.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.