A blokád alá vont ország összesen 4000 szarvasmarhát vásárol, ennek egy részét Ferihegyről szállítják Dohába.
A szomszédos országok által diplomáciailag kiközösített Katar válsága a hétköznapokban is érződik: mivel szárazföldön csak Szaúd-Arábián lehet megközelíteni a 2,7 millió lakosú országot, amely élelmiszer-szükségletének nyolcvan százalékát ezen az útvonalon szállították, a lezárás miatt új utakat kell találni az importhoz.
A tejszállítás is problémássá vált, ezért találták ki, hogy négyezer tehenet vásárolnak egy Dohától 50 kilométerre lévő farmra, és repülővel szállítják be őket az országba. Az ír John Joseph Dore által vezetett Baladna-farmon hűtött karámokban élnek a tehenek, a hely pedig olyan ikonikussá vált a katari válság óta, hogy hamarosan látogatóközpontot építenek a farmra.
Gyorsan kellett dönteniük arról, honnan szerzik be az első teheneket – mivel az ideálisnak tűnő görög megoldást az ottani betegségek nehezítik, Németországra és Magyarországra esett a választásuk, ennek megfelelően két szállítmány már meg is érkezett Ráda pusztáról, és hétfőn újabb 165 marhát repítenek Dohába – írja a Magyar Nemzet.
Így élnek a magyarok a lezárt Katarban
Az első napok kapkodó bevásárlásai után megnyugodtak a kedélyek Katarban, már ami az egyszerű polgárokat és vendégmunkásokat illeti. Miközben a kis ország királyi családját komoly próba elé állította a szomszédos országok páratlan kiközösítése, az ott lakó magyarok köszönik, jól vannak.