Világ MTI 2017. március. 15. 20:29

Megint hamis vádaskodáson érték Trumpot

Nem talált bizonyítékot az amerikai képviselőház hírszerzési bizottsága arra, hogy a választási kampány idején Barack Obama lehallgatta volna Donald Trump telefonjait.

A képviselőházi bizottság republikánus elnöke, Devin Nunes sajtótájékoztatón jelentette be, hogy sem ő, sem pedig a bizottság demokrata párti politikusa, Adam Schiff nem talált bizonyítékot Trump elnök korábbi állítására, miszerint az ő és kampánycsapata telefonjait lehallgatták. 

A kaliforniai republikánus politikus ugyanakkor hangsúlyozta: aggasztja őt, hogy Trump munkatársainak telefonbeszélgetéseit "véletlenül lehallgathatták". Majd azt mondta: "ha szó szerint vesszük az elnök Twitter-bejegyzését, akkor világos, hogy az elnök tévedett". Mindazonáltal hozzátette, hogy a lehallgatás más módszereivel valóban élhettek.

Devin Nunes és Adam Schiff szerdán levelet intézett a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI), a Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) és a Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) vezetőihez, kérve őket, vizsgálják meg, voltak-e véletlenszerű adatgyűjtések olyan személyekről, akik részt vettek Donald Trump vagy Hillary Clinton kampányában.

Nunes a sajtótájékoztatón megismételte azt is, hogy a bizottság március 20-ig, hétfőig várja az igazságügyi minisztérium válaszát.

Sean Spicer, a Fehér Ház szóvivője a héten úgy fogalmazott: Donald Trump "nem igazán hiszi", hogy a telefonját Obama volt elnök "személyesen figyelte". Spicer azonban hangsúlyozta azt is, hogy a lehallgatásnak más módszerei is lehetségesek. 

A jövő hétfőn az FBI igazgatója, James Comey, valamint az NSA igazgatója, Michael Rogers is beszámol a képviselőházi bizottság előtt a lehallgatási vádak ügyében végzett vizsgálódások eredményeiről. Comey ezen kívül a szenátus igazságügyi bizottságának meghallgatásán is részt vesz.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.