2016. október. 30. 08:35 MTI Utolsó frissítés: 2016. október. 30. 08:35 Világ

Elmebaj: valaki emberi hamvakat szórt az operaház zenekari árkába

Egy férfi kifejezetten azért érkezett a Metropolitanbe, hogy ott szétszórja mentorának hamvait.

New Yorkban szombaton este kiürítették a Metropolitant, mert valaki gyanús fehér port szórt be a zenekari árokba; a rendőrség pár óra múlva közölte, hogy valószínűleg emberi hamvakról van szó.

A világhíres operaházban szombaton éppen Gioachino Rossini négy felvonásos operáját, a Tell Vilmost adták elő - több mint 80 év után először -, amikor a második szünetben Sam Neuman, a Met szóvivője bejelentette, hogy felfüggesztik az előadást, mert valaki a nézőtér soraiból ismeretlen, de gyanús port szórt be a zenekari árokba.

Az operát azonnal kiürítették és kihívták a New York-i rendőrség terrorellenes csoportját. Mentő is megjelent, és a rendőrség szóvivője szerint egy vendég ellátásra szorult. Azt azonban nem közölte, hogy a rosszullétnek volt-e köze az ismeretlen fehér porhoz. A zenekar tagjai közül senki nem panaszkodott rosszullétre. Egyelőre senkit nem tartóztattak le, a rendőrség keresi a port szétszóró nézőt.

A Metropolitan törölte a szombat éjjelre tervezett másik Rossini-darabot, az Egy olasz nő Algírban című két felvonásos opera előadását.

Pár órával a történtek után John Miller, a New York-i rendőrség helyettes vezetője sajtótájékoztatón jelentette be: valószínűleg emberi hamvakról van szó. Tanúvallomásokból kiderült, hogy egy férfi néhány nézővel közölte: kifejezetten azért érkezett a Metropolitan operába, hogy ott szétszórja mentorának hamvait. A rendőrség már tudja, ki az illető, de még keresi. Miller közölte: bár a port egyelőre még vizsgálják, de ha be is bizonyosodik, hogy emberi hamvakról van szó, a rendőrség nem lát benne bűncselekményre utaló jeleket. Igaz, tette hozzá, emberi hamvak bevitele az operaházba valószínűleg sérti az egészségügyi előírásokat.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.