2016. január. 20. 15:54 MTI Utolsó frissítés: 2016. január. 20. 16:35 Világ

Elloptak egy földbe ásott széfet Escobar szétbontott miami házából

Egy széfet találtak Pablo Escobar néhai kolumbiai drogbáró egykori Miami Beach-i házának lebontásakor, ám a páncélszekrénynek még azelőtt nyoma veszett, hogy az új tulajdonosok belenézhettek volna. A rendőrség lopás ügyében indított nyomozást.

"A földbe volt temetve néhány márványdarab alá és a munkásaink találtak rá, ám még azelőtt ellopták, hogy lehetőségünk lett volna elmozdítani, ezért most a rendőrséggel együttműködve próbáljuk megoldani az ügyet" – mondta el az újságíróknak Jennifer Valoppi, aki férjével, Christian de Berdouare-rel 2014-ben vásárolta meg az ingatlant tízmillió dollárért.

A házaspár a múlt hét elején látott hozzá az épület lebontásához, elrejtett kincsek, egyebek között készpénz, arany és ékszerek után kutatva. De Berdouare korábban azt mondta, jó esély van arra, hogy kincseket vagy akár kábítószert is találnak az átszámítva 2,9 milliárd forintért vásárolt Miami Beach-i ház falaiban vagy padlódeszkái alá rejtve, Escobar ugyanis az összes házában rejtegetett pénzt.

"Ez a város történelmének része, egy sötét fejezet, amely most a végéhez közeledik" – mondta Berdouare, az épület lebontására célozva. A pár szerint Escobar néhányszor ellátogatott a Biscayne-öbölre néző és saját mólóval rendelkező rózsaszín házba, de sosem élt ott huzamosabb ideig.

Pablo Escobar volt egykor a világ egyik leggazdagabb embere. Az ő irányításával működött a medellíni drogkartell: ezen keresztül érkezett az Egyesült Államokba importált kokain legnagyobb része az 1980-as években és az 1990-es évek elején. A drogbáró 1993-ban halt meg, 44 éves korában. A drogbáró 1980-ban tett szert a házra, amelyet azonban 1987-ben elkoboztak az amerikai hatóságok.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.