Világ hvg.hu 2015. december. 18. 15:40

Gyűlölködő kommentek: Túl sokra nem jutottak a németek a Facebookkal

Nem teljesen elégedett a német igazságügyi miniszter azzal a megállapodással, amit internetes cégekkel kötöttek az idegengyűlölő, rasszista kommentekkel kapcsolatban. Annyi biztos, hogy a munkacsoportban részt vevő internetes cégek 24 óra alatt megvizsgálják a jövőben az ilyen tartalmú és jelentett hozzászólásokat és szükség esetén el is távolítják őket.

A német igazságügyi miniszter, Heiko Maas még augusztusban kritizálta a Facebook közösségi oldalt, mert meglátása szerint Zuckerbergék túl nagyvonalúan bánnak a szélsőséges kommentekkel. Arra szólította fel a Facebookot, hogy a menekültellenes, rassista hozzászólásokat töröljék.

Szeptember közepén le is ült a Facebook képviselőivel, és megállapodtak abban, hogy egy munkacsoportot alakítanak az interneten való gyűlöletkeltés ellen, amit a cég pénzügyileg támogatni. A Facebook ezen kívül egyezséget között az FSM nevű szervezettel (Multimédia Szolgáltatók Önkéntes Önszabályozása) is.

A munkacsoport munkájának eredményeit kedden ismertette az SPD-tag Maas. A Spiegel Online megszerezte az erről szóló dokumentumot, amiből az derül ki, hogy a miniszter sok korábbi követeléséből nem esik szó benne, csak általánosságokat fogalmaztak meg, mint hogy a munkacsoportban résztvevő cégek célja, hogy a Facebookon, Twitteren, Google-on jelentett rasszista hozzászólásokat gyorsabban és alaposabban vizsgálják meg, a véleményszabadságot szem előtt tartva.

A Zeit.de azt írta: a megegyezés szerint a tiltott tartalmakat 24 órán belül vizsgálják meg, és ha úgy találják, le is vehetik az oldalakról.

A miniszter nem elégedett teljesen a megállapodással, inkább egyfajta kezdetként tekint arra, de nem tartja igazán eredményesnek az egyezményt.

A munkacsoport tagjai a Facebook mellett a YouTube-tulajdonos Google, a Twitter, az FSM és a Jugendschutz.net, valamint az eco és egy antifasiszta alapítvány voltak.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.