Világ MTI 2015. június. 01. 18:39

272 gyerekáldozata volt a szíriai polgárháborúnak csak májusban

Az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelő Központja szerint május volt az idei év eddigi legvéresebb hónapja a szíriai polgárháborúban: 1285 civil, köztük 272 gyerek vesztette életét. Az Iszlám Állam májusban kerítette hatalmába az ókori nevén Palmüraként ismert Tadmur városát, valamint az iraki-szíriai határon fekvő Tanaf határátkelőhelyet. A 2011 óta tartó vérontásnak már 220 ezer áldozata van.

Szíriában több mint 6657 embert öltek meg májusban, ez volt az idei év eddigi legvéresebb hónapja a közel-keleti országban - közölte hétfőn az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelő Központja (OSDH) nevű civil szervezet.

A londoni székhelyű csoport szerint 2015-ben eddig 22 846 ember esett áldozatául a harcoknak Szíriában. A legtöbb halálos áldozat a kormányerők és az országban tevékenykedő dzsihadista szervezetek soraiba tartozott.

Az OSDH arról számolt be, hogy májusban 1285 civil, köztük 272 gyerek vesztette életét a polgárháború következtében. A mérsékeltnek számító lázadócsoportoknak és a kurd erőknek 793 harcosa, az Iszlám Állam és az an-Nuszra Front nevű dzsihadista szervezeteknek 2109, a kormányerőknek pedig 2450 tagja halt meg.

AFP / Ho / Ahrar Al-Sham

Májusban számos komoly ütközet zajlott Szíriában, így például az Iszlám Állam hatalmába kerítette az ókori nevén Palmüraként ismert Tadmur városát, valamint az iraki-szíriai határon fekvő Tanaf határátkelőhelyet. A főként az an-Nuszra Frontból és az Ahrar as-Sam ultrakonzervatív milíciából álló, magát a "Hódítás hadseregének" nevező iszlamista koalíció pedig Idlíb tartományban vont ellenőrzése alá újabb területeket.

A 2011. március 15-én békés tüntetésekkel kezdődött, több mint négy éve tartó szíriai polgárháború halálos áldozatainak száma mára meghaladja a 220 ezret.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.