2015. május. 28. 15:05 MTI Utolsó frissítés: 2015. május. 28. 15:08 Világ

Múzeumi mészárlás: Elkaptak egy marokkóit, ő is gyilkolhatott

Őrizetbe vettek a tunéziai-líbiai határon egy második marokkói férfit is, akit azzal gyanúsítanak, hogy részt vett március 18-án a tuniszi Bardo Múzeumban elkövetett véres merényletben – közölte csütörtökön a tunéziai belügyminisztérium szóvivője.

A Nureddin an-Naibi néven azonosított férfit Rász-Dzsedír határátkelőnél fogták el vasárnap, amikor Líbiából akart visszatérni Tunéziába. An-Naibinél hamis útlevelet találtak, és közvetetten volt részese a vérengzésnek, akárcsak a nemrég Olaszországban őrizetbe vett másik marokkói – tette hozzá a belügyi szóvivő, aki arra nem tért ki, hogy konkrétan mivel gyanúsítják a férfit.

A Bardo Múzeumban elkövetett merényletben 21 külföldi turista és egy tunéziai rendőr halt meg.

A támadást az Iszlám Állam vállalta magára, de a tunéziai hatóságok szerint az al-Kaida nemzetközi terrorszervezettel kapcsolatban állt Lokman Abu Sahr algériai dzsihadista vezér állhatott a vérengzés mögött, akit márciusban öltek meg.

A tunéziai belügyminisztérium szerint körülbelül ötven embert állítottak elő a merénylet ügyében. A tunéziai hatóságok nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki két marokkói és egy algériai férfi ellen is.

Múlt héten az olasz rendőrség bejelentette, hogy a nemzetközi elfogatóparancsok alapján szándékos emberölés és merénylet elkövetésére irányuló összeesküvési kísérlet vádjával őrizetbe vett egy fiatal marokkói férfit, aki februárban érkezett hajón illegálisan az országba.

Az Abdallah álnéven ismert, 22 éves Abdel Magíd el-Tavíl a Milánó melletti Gaggianóban tartózkodott, ahol édesanyja és két fivére él. Az ártatlanságát hangoztató férfi május 22-én elutasította, hogy kiadják Tunéziának.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.