Világ MTI 2015. március. 26. 18:21

Megérkeztek a hozzátartozók a repülőgép-katasztrófa helyszínéhez

A francia hírtelevíziók tudósításai szerint körülbelül négyszáz ember hét busszal érkezett a marseille-i repülőtérről az 1400 lakosú Seyne-les-Alpes nevű településre, a mentőalakulatok központjához, illetve az az alig 150 lakosú Vernet nevű faluba, amely a keddi repülőgép-katasztrófa helyszínéhez legközelebb fekvő település.

Németországból és Spanyolországból két külön járattal vitték a hozzátartozókat Franciaországba.

Mindkét helyen emlékhelyet és egy kápolnát alakítottak ki a francia hatóságok, ahol a családok leróhatták kegyeletüket.

A hozzátartozókat a mentőalakulatok tagjai fogadták, kezükben a katasztrófában érintett 18 nemzet zászlóival.

Az újságírókat és a kamerákat a hatóságok nem engedték a családok közelébe, akik majdnem egy órán át imádkozhattak, beszélgethettek, emlékezhettek a helyszínen. Mindegyik családot a Lufthansa légitársaság egy-egy képviselője kísérte, a helyszínen pszichológusok, ápolók, tolmácsok segítenek nekik.    

Az I-télé hírtelevízió szerint külön csoportban emlékeztek meg az utasok és a repülőgép legénységének hozzátartozói. Az első értesülésekkel ellentétben az Airbust vélhetően szándékosan a hegynek irányító másodpilóta családja Németországban maradt.

A katasztrófa helyszínén, az 1500 méteres magasságban található szakadékos, meredek hegyvidéken, továbbra is 300 csendőr, 280 rendőr, 100 mentős, 70 alpesi vadász és tucatnyi orvosszakértő folytatja a helyszínelést, illetve a holttestek maradványainak kiemelését.   

A családtagoktól DNS-mintát kértek a francia hatóságok azért, hogy a maradványok alapján azonosítani tudják az áldozatokat. A nyomozást végző marseille-i ügyészség szerint ez napokig, sőt hetekig is eltarthat. Az azonosításban az Interpol nemzetközi rendőri szervezet is segítséget nyújt a helyszínre küldött szakértőivel.

A helyiek rendkívül együttérzőek az áldozatok hozzátartozóival: szobákat adtak a hozzátartozóknak, mások a környék sítelepeinek közelében található hétvégi házukat ajánlották fel a hatóságoknak a családok elszállásolására, s volt, aki önkéntes tolmácsnak jelentkezett a német és spanyol családok mellé.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.