2015. március. 11. 11:32 MTI Utolsó frissítés: 2015. március. 11. 14:29 Világ

Bírósághoz fordult a makadámdió-botrányban megalázott utaskísérő

Egy New York-i bíróság előtt beperelte a dél-koreai légitársaságot és annak egykori alelnökét a makadámdió-botrányban érintett légiutas-kísérő.

Kim To Hi a karrierjét ért károkozás miatt indított polgári pert a Korean Air légitársaság és Cso Hjun Ah, a vállalat fedélzeti szolgáltatásokért felelős egykori alelnöke ellen, mert utóbbi szavaival és fizikailag is megtámadta őt, amikor tavaly a New Yorkból Szöulba tartó járaton dührohamot kapott a makadámdió helytelen felszolgálása miatt – közölte szerdán az utaskísérőt képviselő két amerikai ügyvédi iroda, a Weinstein és a Kobre and Kim.

Ki To Hi keresetében arra is hivatkozik: a légitársaságnál nyomás gyakoroltak rá, hogy hazudjon az esetet vizsgáló légi felügyeleti illetékeseknek. Kártérítést kér, de az összeg meghatározását a bíróságra bízza. Közölte: sem a légitársaságtól, sem volt főnökétől nem tudott magán úton elégtételt kérni, mivel egyikük sem hajlott a peren kívüli megegyezésre.

Cso december 5-én fordíttatta vissza a kifutópályáról a New Yorkból Szöulba tartó járatot, mert nem volt megelégedve azzal, hogy zacskóban és nem tálkában kapta a makadámdiót, nekiesett a légiutas-kísérőnek, és a repülőgép azonnali elhagyására szólította fel az utaskísérők főnökét.  

Azóta Csót a repülésbiztonság veszélyeztetése és más vádpontokban bűnösnek mondta ki, és egy év börtönbüntetésre ítélte egy szöuli bíróság. A botrány kitörése után Cso Hjun Ah kénytelen volt lemondani alelnöki tisztéről. Hat bocsánatkérő levelet küldött az érintetteknek és az illetékeseknek, egyiket a légiutas-kísérőnek.

Ez az első polgári per ellene az ügyben, amely óriási botrányt kavart az ázsiai országban. A dél-koreai lapok vezércikkeikben azzal vádolták a nemzeti légitársaság elnökének lányát, hogy nevetségessé tette Dél-Koreát a világ szemében.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.