2015. február. 09. 19:53 MTI Utolsó frissítés: 2015. február. 09. 19:56 Világ

Súlyosan kiszáradt csikóhalakat foglaltak le a párizsi reptéren

Csaknem húszezer, súlyosan dehidratált csikóhalat foglaltak le a francia hatóságok a párizsi Roissy-repülőtéren. A 19 ezer védett tengeri csikót Madagaszkáron adták fel csomagban, a célállomás Hongkong lett volna. Az állatok feketepiaci értékét 200 ezer euróra, vagyis átszámítva több mint 61 millió forintra becsülik.

A csütörtöki fogás hírét hétfőn jelentette be a francia vámhatóság.

Január közepén 112 elpusztult tengeri csikót találtak egy Sanghajból érkező pár csomagjában. A csempészek azt vallották, hogy a csikóhalakat bébiételbe szánták. A párt megbírságolták.

A csikóhalakat nemzetközi egyezmény védi, mert kihalás fenyegeti őket élőhelyük szűkülése és nagyarányú lehalászásuk miatt.

A kínai természetgyógyászatban gyógyító és potencianövelő hatást tulajdonítanak nekik, és szárítva turistáknak is árusítják szuvenírként.

A csütörtöki fogás a legnagyobb volt Roissyban 2005 óta, amikor egy 35 ezer példányból álló, Guineából érkező és Kínába tartó szállítmány akadt horogra.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.