Múzeumba került a bukott német elnök fenyegető hangposta üzenete
A Bild főszerkesztője egy múzeumnak adta mobilját, amin a lemondott német elnök ominózus hangposta üzenete van tárolva. Az üzenetben Wulff megpróbálja megakadályozni, hogy a lap megjelentessen egy, a háza eladásáról szóló cikket.
Múzeumnak ajándékozta mobiltelefonját Kai Diekmann, a Bild című lap főszerkesztője: a készülék Christian Wulff volt német államfő híressé vált hangposta üzenetét tartalmazza. A Focus című hírmagazin szerint az eltárolt üzenet az Unter Druck! Medien und Politik (Nyomás alatt! Média és politika) című kiállítás részét képezi majd, amelyet december 4-én nyitnak meg a lipcsei Kortörténeti Fórumban.
A látogatók meghallgathatják az üzenetet, amelyben Wulff megpróbálja megakadályozni, hogy a lap megjelentessen egy, a háza eladásáról szóló cikket. Ezzel a cikkel kezdődött az ügy, amely végül 2012-ben Wulff lemondásához vezetett. "A hangüzenet a német kortörténet egy dokumentuma, ezért múzeumban a helye" – fogalmazott Tobias Fröhlich, az Axel Springer Kiadó szóvivője.
Christian Wulff személye körül 2012-ben kezdtek sokasodni a kínos ügyek, kezdve egy roppant kedvező magánkölcsöntől ingyenes nyaralásokon át állami pénzből fizetett nagyszabású lobbista rendezvényekig.
2008 októberében Wulff – akkor még Alsó-Szászország tartomány miniszterelnökeként – házvásárlás céljára félmillió euró kölcsönt vett föl atyai barátja feleségétől, Edith Geerkenstől. 2010 februárjában a hannoveri tartományi gyűlésben hozzá intézett kérdésre Wulff tagadta, hogy üzleti kapcsolat állna fenn közte és Edith asszony férje, Egon Geerkens között. 2011. december 12-én Wulff – már államfőként – megpróbálta megakadályozni, hogy a Bild cikket közöljön másnapi számában a házvásárlás anyagi hátteréről.
Kai Diekmann főszerkesztő üzenetrögzítőjére rábeszélve "végleges szakítással" és "háborúval" fenyegette meg a Bildet kiadó Springer lapkiadót, amennyiben az ominózus hír megjelenik. Másnap a Bild lehozta a hírt. Még decemberben Wulff írásban "sajnálkozását" fejezte ki, hogy a tartományi gyűlésben lezajlott meghallgatáson nem tett említést az Edith Geerkenstől fölvett kölcsönről. Rá egy hétre bocsánatot kért az ügy miatt bekövetkezett sérelmekért, és elbocsátotta szóvivőjét, Olaf Glaesekert. 2012 februárjában kényszerült lemondani, amikor a korrupció gyanúja miatt nyomozó hannoveri ügyészség indítványozta a törvényhozásnál mentelmi jogának felfüggesztését.