2014. március. 09. 18:42 MTI Utolsó frissítés: 2014. március. 09. 18:22 Világ

Moszkva több mint egymilliárd rubelt folyósít a Krími Autonóm Köztársaságnak

Egy orosz parlamenti képviselő bejelentése szerint az összeg elsősorban a védelmi ipar és a szerszámgépipar támogatását, valamint a tengeri flotta karbantartását szolgálja.

Moszkva mintegy 1,1 milliárd rubelt (6,7 milliárd forintot) folyósít az ukrajnai Krími Autonóm Köztársaságnak, amelynek törvényhozása néhány nappal ezelőtt népszavazást írt ki jövő vasárnapra az Oroszországhoz történő csatlakozásról - közölte vasárnap egy orosz parlamenti képviselő Szimferopolban.

Az orosz kormány nagyszabású, nagyjából 40 milliárd rubeles (247,1 milliárd forint) keretet szándékozik biztosítani a Krím félsziget infrastrukturális és ipari fejlesztéseire - mondta Pavel Dorogyin, az orosz Állami Duma ipari bizottságának alelnöke az Interfax orosz hírügynökség szerint. "Mindenekelőtt a védelmi ipar és a szerszámgépipar támogatásáról, valamint a tengeri flotta, az orosz Fekete-tengeri Flotta egységeinek karbantartásáról van szó. Ezek kézzelfogható intézkedések" - tette hozzá.

A krími hatóságok március 16-ára népszavazást írtak ki az Ukrajnához tartozó, de orosz többségű terület Oroszországhoz csatlakozásáról. Az ügyvivő ukrán államfő illegálisnak nevezte a referendumot, Rusztam Tyemirgalijev krími miniszterelnök-helyettes pedig közölte, hogy Kijev lekapcsolta az ukrán államkincstár krími részlegének számítógépes rendszerét, és zárolta az autonóm köztársaság számláit. A népszavazás bírálói azzal érvelnek, hogy törvénytelen volt a kezdeményezés, mivel a parlamentet az oroszbarát képviselők tartják ellenőrzésük alatt, az orosz félkatonai egységek pedig a kaszárnyáikba szorították be az ukrán hadsereg tagjait a félsziget teljes területén.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.