Neves erdélyi értelmiségiek állnak ki Tőkés László mellett
Az értelmiségiek az erdélyi magyar szervezetek együttműködését szorgalmazzák a közelgő EP-választásokon. Az aláírók között van Szőcs Géza költő, volt miniszter is.
Neves erdélyi magyar értelmiségiek kérik egy felhívásban az erdélyi magyar szervezetektől, hogy működjenek együtt a májusi európai parlamenti választásokon, és az erdélyi magyarság európai képviseletét fémjelezze továbra is Tőkés László neve.
Az aláírók felhívásukban arra utalnak, hogy az 1989-es romániai forradalom után mindenki számára világos volt, hogy az erdélyi magyarság fennmaradásának, kulturális, közösségi és gazdasági megerősödésének legfőbb zálogát a közösségi autonómia jelenti. Mint írták, huszonöt évvel ezelőtt az is nyilvánvaló volt, hogy a magyar politikai elit csakis akkor tudja elérni ezt a célt, ha egységesen tesz azért, hogy ebben a kérdésben megszerezze a magyar közösség feltétlen támogatását, és maga mellé állítsa a demokratikus román értelmiséget, valamint a mérvadó európai intézményeket. Megállapították, ehhez nélkülözhetetlen a hiteles és erős európai képviselet.
"Meggyőződésünk, hogy az idén esedékes európai parlamenti választások sikeréhez csakis az együttműködés vezet" - jelentették ki az aláírók, akik szerint a sikerhez szükség van az egyházi és civil szervezetek támogatására, a három magyar politikai alakulat választási koalíciójára, és minden erdélyi magyar választópolgár bizalmára és szavazatára. "A nemzeti érdeknek előbbre valónak kell lennie a pártérdekeknél!" - fogalmazták meg.
"Meggyőződésünk továbbá, hogy az erdélyi magyarság európai képviseletét a jövőben is annak a Tőkés Lászlónak, az Európai Parlament korábbi alelnökének kell fémjeleznie, aki a romániai forradalom kirobbantójaként az erdélyi magyar közösség világszerte ismert és elismert egyénisége, aki már a 80-as évektől ellenáll minden politikai nyomásnak és megfélemlítésnek, most is azokat az elveket vallva, mint annak idején" - áll az értelmiségiek felhívásában.
A felhívás aláírói között szerepel többek között Dávid László, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem rektora, János Szabolcs, a Partiumi Keresztény Egyetem rektora, Kallós Zoltán néprajzkutató, Szőcs Géza költő, Péntek János akadémikus és Lászlófy Pál, a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetségének tiszteletbeli elnöke.