2014. január. 21. 12:55 MTI Utolsó frissítés: 2014. január. 21. 15:50 Világ

Meleglobbi markában van a Vatikán? Így reagált az érsek

Angelo Becciu érsek, vatikáni államtitkár-helyettes a La Repubblica balközép olasz napilap keddi számának adott interjúban tagadta "a Vatikánt uraló meleglobbi létezését", reagálva az ezt hangoztató Elmar Mäder, a svájci gárdisták egykori parancsnokának kijelentéseire.

Az érsek szerint Mäder nevek és konkrét bizonyítékok említése nélkül nyilatkozott, így könnyű általánosságban vádaskodni. Ha be akar valamiről számolni, várom, én itt vagyok – hangoztatta Angelo Becciu a La Repubblicában. 

A svájci gárdistákat 2002–2008 között vezető Mäder a Schweiz am Sonntag svájci hetilapnak úgy fogalmazott: a Vatikánt annyira hatalmas meleglobbi uralja, hogy ez már egyenesen veszélyezteti az egyházfő személyes biztonságát. 

A szentszéki államtitkárság második számú vezetőjének számító Becciu szerint, ha Mäderben bármilyen gyanú támadt vagy megtudott valamit, beszélnie kell, máskülönben szóbeszédről és rágalomról van szó. Az érsek elismerte, hogy a vatikáni meleglobbi létezése felkapott téma, de bizonyítékok nincsenek. Elmondta, hogy nemrégen a kúrián dolgozó két személyt rágalmaztak meg hasonló módon. Az esetet kivizsgálták, és az érintetteket minden tekintetben felmentették.

Arra a kérdésre, hogy abban a bíborosi jelentésben, mely a 2012-es Vatileaks-botrányt követően készült, szó van-e a vatikáni meleglobbiról, Becciu azt válaszolta, a jelentés tartalma titkos, és kizárólag a pápa ismeri. 

Az érsek arra emlékeztetett, hogy Ferenc pápa tavaly nyáron – visszaúton Brazíliából a Vatikánba – a repülőn azt mondta az újságíróknak, sokat írnak a meleglobbiról, de ő még nem találkozott vele. Ferenc pápa hozzátette, semmilyen lobbi nem pozitív.
    

Hirdetés
Gazdaság Tiszai Balázs 2024. december. 04. 17:30

Dél-Korea elmúlt 24 órája: amikor annyira utál mindenki, hogy csak az önpuccs tűnik megoldásnak, de még az se sikerül

Jun Szuk Jeol elnök a hadiállapot kihirdetésével majd visszavonásával néhány óra leforgása alatt szilánkjaira zúzta szét azt a képet, ami a nyugati világ lakosainak többségében élt Dél-Koreáról, miközben saját népe elé véres és traumatikus képeket rángatott elő a kollektív emlékezetből. A villámgyorsan hamvába hullt önpuccsból akár halálos ítélet is születhet, a dél-koreai kormány bukása már csak formaságnak tűnik.