2014. január. 01. 11:53 MTI Utolsó frissítés: 2014. január. 01. 11:51 Világ

Rémségeket hozott a szilveszter éjszaka

Pokolgépes merénylet, végtagamputáció petárda miatt - a szilveszter nem csak a vidámságról szólt a nagyvilágban.

A Fülöp-szigeteken egy szilveszteri mulatság hét résztvevője életét vesztette egy ismeretlen indítékból elkövetett pokolgépes merényletben. Több országban petárdabalesetek történtek, illetve az év végi ünneplés során követtek el bűncselekményeket.

A pokolgépes robbantás Basilan tartományban történt, ahol aktív az Abu Sayyaf terrorszervezet, de gyakran erőszak útján oldják meg a családi viszályokat, a politikai rivalizálást és a földtulajdonlás körüli vitákat is

Franciaországban ketten haltak meg szilveszter éjjel: Párizsban rablók leszúrtak egy 20 éves fiatalembert, Elzászban pedig egy 29 éves férfi szenvedett halálos sérüléseket petárdarobbanásoktól. Manuel Valls belügyminiszter élesen elítélte az erőszakot.

Olaszországban több tucatnyian - csak Nápolyban és környékén több mint ötvenen - sérültek meg petárdáktól, Bariban ketten életveszélyesen. Rómában egy felnőtt férfi, Milánóban pedig egy hétéves gyermek kezét amputálni kellett. Milánóban egyetemisták is megsebesültek egy tisztázatlan hátterű lövöldözés során. 

Ausztriában, Bécs közelében életét vesztette egy 54 éves férfi, miközben megpróbált begyújtani egy hibás gömbbombát. Két másik férfi a négy ujját veszítette el, egyikük egy önmaga eszkábálta petárdától, a másik pedig azért, mert égő cigarettával akarta meggyújtani a robbanóeszközt. 

Rotterdamban és több más holland városban fiatalok bandái tűzoltókat próbáltak megakadályozni feladatuk végzésében, és üvegpalackokkal, petárdákkal dobálták meg a tűzoltók védelmére kivezényelt rohamrendőrséget is. A rendőrök már kedden délelőtt előállítottak száz randalírozót egy dél-hollandiai faluban.

 

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.