2013. szeptember. 30. 18:45 MTI Utolsó frissítés: 2013. szeptember. 30. 18:41 Világ

Kenyai túszdráma: nem tiszta minden az eltűntek ügyében

Majdnem egy héttel a nairobi túszdráma vége után több mint három tucat embert még mindig eltűntként tartanak nyilván – közölte a vöröskereszt hétfőn. Összesen harminckilenc ember még mindig nem került elő. A vöröskereszt értesülései ellentmondanak a kenyai kormány állításának, amely szerint már megtaláltak minden eltűntként nyilvántartott embert.

"Az egyetlen lehetőség az ügy lezárására, ha a kormány 100 százalékosan megtisztítja és átvizsgálja a Westgate bevásárlóközpont épületét" – mondta Abbas Gullet, a Nemzetközi Vöröskereszt helyi vezetője.

Joseph Ole Lenku belügyminiszter vasárnap azt állította, hogy a rendőrségnek nincs tudomása további eltűntekről, illetve a hatóságok nem hiszik, hogy voltak túszok az épületben, amikor az összeomlott.

A nairobi halottasház egyik tisztségviselője azt mondta, hogy náluk nincs több azonosítatlan holttest.

A nem végleges hivatalos adatok szerint a támadásban legalább 61 civil meghalt, életét vesztette a kenyai biztonsági erők hat tagja és öt fegyveres. A sebesültek száma százhetvenöt.

A vöröskereszt előző pénteken még 59 embert nyilvánított eltűntnek, de azóta több holttestet sikerült azonosítaniuk, és néhány túlélőt is megtaláltak, akik hazatérhettek.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.