2013. szeptember. 09. 12:52 MTI Utolsó frissítés: 2013. szeptember. 09. 12:49 Világ

Újabb ötezer palesztin kaphat munkát Izraelben

Az izraeli kormány ötezer új munkavállalási engedélyt hagyott jóvá a Ciszjordániában élő palesztinok számára.

"A munkavállalási engedélyek foglalkozási ágak közötti kiosztása a védelmi, a pénzügy-, a gazdasági és kereskedelmi-, a belügy- és a lakásügyi minisztérium közötti megegyezés alapján történik" – olvasható az izraeli kormány vasárnapi üléséről kiadott közleményben. A javaslatot Móse Jaalon védelmi miniszter nyújtotta be, a tervezet célja a palesztin gazdaság megsegítése.

Tavaly novemberben Izrael háromezer munkavállalási engedélyt adott ki palesztin építőipari munkásoknak, valamint ágazatokra való tekintet nélkül garantálta a munkavállalás lehetőségét azon palesztinoknak, akiknek házastársa izraeli állampolgár.

Az izraeli védelmi minisztériumon belül a megszállt területek ügyeivel foglalkozó egység adatai szerint körülbelül 50 ezer palesztin vállalhat munkát törvényesen Izraelben, közülük 39 500-an állandó munkavállalási engedéllyel.

A határozat része a bizalomerősítő gesztusoknak, amelyekkel Izrael a Palesztin Hatósággal való viszonyán próbál javítani. A béketárgyalások sikeres lezárása érdekében elengedhetetlen a két oldal közötti feszült kapcsolat enyhítése. John Kerry amerikai külügyminiszter intenzív erőfeszítéseinek köszönhetően közel háromévi szünet után július 30-án újrakezdődtek a tárgyalások Washingtonban. Kerry kijelentette: a cél az, hogy kilenc hónap alatt elérjék a végső megállapodást.

A korábbi béketárgyalások 2010-ben rekedtek meg a ciszjordániai telepbővítések miatt, amelyekre a palesztinok úgy tekintenek, mint jövőbeli államuk területének elorzására.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.