2013. július. 24. 18:38 MTI Utolsó frissítés: 2013. július. 24. 18:36 Világ

42 fokot mértek Sanghajban

A 42 fokot is elérte a hőmérséklet szerdán a kelet-kínai Sanghaj városában, ahol még csak most kezdődik a "nagy meleg" időszaka.

A 24 milliós metropoliszban a nyár eddigi legmelegebb napja volt a szerdai, a rekordot a híres bevásárlóutcán, a Nanjing úton lévő óriáshőmérő is megörökítette az interneten terjengő képek tanúsága szerint.

A városban hagyományosan a július a legmelegebb hónap, s június eleje óta eddig 18 nap kúszott a hőmérő mutatója a 35 fokos határ fölé. Az úgynevezett "nagy meleg" (dashu) időszaka a meteorológiai iroda tájékoztatása szerint a héten köszöntött be, vagyis még várhatóan mintegy három hétig fennmarad a hőség.

A meteorológiai iroda úgy jósolja: idén nyáron 27 olyan nap lesz Sanghajban, amikor a hőmérők legalább 35 fokot mutatnak. A Celsius fokok mellett a levegő magas páratartalma is ront a helyzeten, ez átlagosan 70 százalék felett marad, de nem ritka a 80, 90 százalék feletti érték sem.

Sanghaj magas hőmérsékleteivel felkerült a legmelegebb kínai városok listájára, melyet a kínai meteorológiai tv-csatorna tett közzé mikroblogján. A rangsor alapját a 35 fokot meghaladó napok számának alakulása jelenti. Eszerint a délkelet-kínai Fucsien tartománybeli Fucsou vezeti a listát, a második legmelegebb hely a közép-kínai Csungking, bronzérmes a kelet-kínai Hangcsou. A listán Sanghaj a 16. helyen áll. 

A kínai főváros - bár az országos hőséglistára nem került fel - szintén szokatlan nagy meleggel kénytelen megküzdeni idén. Pekingben hagyományosan csak ritkán emelkedik 35 fok fölé a hőmérséklet, az elmúlt napokban ugyanakkor rendre 37-38 fokot mértek.

Hirdetés
Címkék
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.