Szerdán délután magyar idő szerint fél 5-kor lejárt a hadsereg által Mohamed Murszi egyiptomi elnöknek adott ultimátum, a hadsereg szóvivője pedig a Facebookon közölte, vallási és ellenzéki politikai vezetőkkel egyeztetnek a válság megoldásáról. Murszi elnök koalíciós kormány megalakítását ajánlotta fel.
Az egyeztetés után sajtótájékoztatón fogják bejelenteni, hogy miben állapodtak meg.
Mohamed Murszi megismételte, hogy nem mond le, és arra figyelmeztette a a hadsereget, hogy ne foglaljon állást a politikai oldalak között. Emellett a Facebook-oldalán nemzeti megbékélésre szólított fel és koalíciós kormány megalakítását vetette fel.
Az elnök szóvivője cáfolta a BBC-nek azt a hírt, hogy Murszit házi őrizetbe vették volna.
Eközben ismét megtelt a Murszi-ellenes tüntetőkkel a kairói Tahrír tér, amely már az arab tavasz idején is a kormányellenes tüntetések fő színhelye volt Hoszni Mubarak leváltásakor.
A tüntetők elnökellenes jelszavakat skandálnak, énekelnek, és azért, hogy ne lehessen több nő nemi erőszak áldozata, önkéntesek el is választották egymástól a férfi és a női tüntetőket. A Human Rights Watch szerint az elmúlt napokban közel száz nőt erőszakoltak meg a zavargások során.
Kormányellenes tüntetők kezdtek gyülekezni az egyiptomi védelmi minisztérium épülete környékén is.
Abdel-Fattah asz-Szíszi tábornok még hétfőn intézett 48 órás ultimátumot Mohamed Murszi elnökhöz és a politikai erőkhöz, miután a kormány több minisztere lemondott. A tábornok akkor azt mondta, a politikai erők egyezzenek meg egymással, mert ha nem, a hadsereg saját menetrendjét fogja megvalósítani. Murszi elnök azonban nem hajlandó lemondani, és szóvivője útján azt közölte, inkább meghal, semhogy feladja a "demokráciát".