Őrizetbe vett erdélyi magyar politikus - közleményt adott ki az érintett
A Hargita megyei tanács elnökét azzal vádolják, hogy a megyei tanács útfelújításaival kapcsolatos, munkatársai által előterjesztett dokumentumokat úgy írt alá, hogy ezek a kifizetési dokumentációk hiányosak voltak - olvasható Borboly Csaba honlapján. A szövevényes ügyben közben egy önkormányzati képviselőt és egy igazgatót is őrizetbe vettek.
"Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsa elnökének a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) Marosvásárhelyi Területi Igazgatóság által a mai nap délutánján elrendelt 24 órás fogva tartásával kapcsolatosan fontosnak tartjuk a közvéleményt arról tájékoztatni, hogy a megyeelnök elleni büntetőeljárás hivatali visszaélés és okirat-hamisításra való felbujtás gyanúja miatt indult el" - olvasható a Borbolycsaba.ro honlapon.
Az ügyészség azzal vádolja Borboly Csabát, hogy a megyei tanács útfelújításaival kapcsolatos, munkatársai által előterjesztett dokumentumokat úgy írt alá, hogy ezek a kifizetési dokumentációk hiányosak voltak - írták.
Újabb gyanúsítottak
Hétfő esti közlés szerint időközben az ügynek újabb gyanúsítottjai lettek: a Hargita megyei önkormányzati testület egyik képviselőjét és az önkormányzatnak alárendelt útügyi igazgatóság ügyvezetőjét is őrizetbe vette a DNA.
Mint arról beszámoltunk, a romániai Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) marosvásárhelyi területi szolgálata korrupció gyanújával őrizetbe vette Borboly Csabát, a székelyföldi Hargita megye önkormányzatának elnökét. Az ügyész akkor nem kívánt részleteket elárulni arról, hogy pontosan mivel gyanúsítják a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) színeiben megválasztott politikust.
A DNA Borboly Csabát folytatólagosan elkövetett hivatali visszaéléssel, csúszópénz folytatólagos elfogadásával, magán-okirathamisításra való felbujtással, hamis irat felhasználására való felbujtással és hamis feljelentéssel gyanúsítják.
A vádhatóság közleménye szerint Borboly Csaba indokolatlanul fizetett ki jelentős, útjavításra szánt összegeket egy olyan cégnek, amely a szintén őrizetbe vett Pálffy Domokos megyei önkormányzati képviselő tényleges irányítása alatt működött. Ezzel közel 1,8 millió lej (125 millió forint) kárt okozott az államnak.