2013. április. 16. 04:26 MTI / hvg.hu Utolsó frissítés: 2013. április. 16. 08:34 Világ

Nincs hír magyar sérültről Bostonban

Nem kapott tájékoztatást magyar sérültről a bostoni kettős robbantás után a New York-i magyar főkonzulátus és a bostoni tiszteletbeli konzulátus sem.

Mind a New York-i magyar főkonzulátus, mind a bostoni tiszteletbeli konzulátus kapcsolatba lépett az illetékes hatóságokkal, de magyar sérültről nem kaptak tájékoztatást, magyar állampolgároktól pedig a külképviseletekre segélykérés nem érkezett – mondta Bencsik Zita, a New York-i magyar főkonzulátus vezető konzulja.

A futóversenyen négy magyar résztvevő – két New Jersey-i, egy budapesti és egy kecskeméti lakos – indult. Mindnyájan célba értek, az utolsó közülük mintegy 20 perccel a robbanás előtt futott be. A kettős robbantásban hárman meghaltak, több mint 140-en megsebesültek.

A résztvevők között volt Simonyi Balázs és Kovács Attila, ők a 2013 Boston Marathon honlapjának adatai szerint már beértek a célba, amikor a robbantás történt. Simonyi Balázst hiába kereste a hvg.hu, de Gusztos Péter egykori politikusnak, a Suhanj! Alapítvány vezetőjének sikerült elérnie a sportoló barátnőjét, aki annyit mondott, jól vannak, a robbantásnál már nem voltak a közelben.

Simonyi később az Indexnek elmondta, hogy délután egy körül ért be a célba, nagyjából három órával a rajt után. „Magamhoz tértem, ettem, ittam, és kettő körül mentünk haza, ahol lakunk, már ott hallottam a szirénázást, aztán mindenki elkezdett rám írni sms-ben vagy a Facebookon, és akkor láttam én is csak a tévében, hogy mi történt" – mondta Simonyi.

A magyar futó ezután visszament a helyszínre. „Itt vagyok a sarkon, ahol történt, tele van tanácstalan futóval a helyszín, láttam vérző embert is" – fogalmazott.

„Iszonyatos az egész, az utolsó 200 méteren történt, ott, ahol már mindenki örül. Ráadásul egy órával azután, hogy eljöttem, amikor már a lassabb futók értek be, belőlük pedig sok van, sűrű volt a mezőny. Előbb beszéltem egy nővel, aki befordult a célegyenesbe, amikor a robbanás történt, nem sokkal előtte. Azonnal elterelték őket" – mondta Simonyi.

Folyamatosan frissülő cikkben tudósítunk a bostoni robbantás fejleményeiről.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.