2013. április. 12. 13:09 hvg.hu Utolsó frissítés: 2013. április. 12. 13:51 Világ

Médiacárként emlékeznek Szalai Annamáriára külföldön

Az AFP nemzetközi hírügynökség is beszámolt Szalai Annamária, a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság (NMHH) 51 éves elnökének haláláról.

Az AFP Szalai Annamária haláláról beszámoló hírében megjegyzi, a magyar médiahatóság fejét sokat kritizálták, mert úgy vélték, csak a kormány eszköze arra, hogy befogja az újságírók száját.

"Szalai Annamáriát közeli szövetségese, Orbán Viktor miniszterelnök nevezte ki Magyarország médiacárjává 2010-ben, abban az évben, amikor a parlament elfogadta az ellentmondásos médiatörvényeket, ami miatt ezrek vonultak az utcára tüntetni" – emlékszik a hírügynökség.

Az AFP azt is felidézi, hogy az 1991 óta Fidesz-tag Szalai Annamáriát 9 évre nevezte ki a kormány a médiahatóság élére, jóval több időre, mint a kormány mandátuma szól.

Az NMHH működéséből a hírügynökség felidézi az ellenzéki Klubrádióval folytatott elhúzódó jogvitát, amelyben végül a Médiatanács elismerte vereségét, miután a bíróság a rádió javára döntött.

Az AFP felidézi, a Human Rights Watch tavalyi véleménye szerint a sajtószabadság korlátozása Magyarországon uniós cselekvést tesz szükségessé, a "kiegyensúlyozott" tájékoztatás követelménye pedig komoly hatással volt az oknyomozó újságírásra, és öncenzúrára kényszerítette az újságírókat.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.