Mégsem Kínából támadtak hackerek Dél-Koreára
Mégsem kínai internetcímről érkezett a szerdai kibertámadás Dél-Korea ellen - közölték pénteken az ügyben vizsgálódó dél-koreai szakértők. Sokan Észak-Koreára gyanakszanak.
A kormány szakértőiből és más számítógépes szakemberekből álló csoport illetékesei előző nap még azt mondták, hogy a bajt okozó kód, amelyet a hackerek az általuk kiszemelt egyik pénzintézet, a Nonghyup bank szerverén keresztül terjesztettek el, egy kínai internetcímről (úgynevezett IP-címről) érkezett.
Pénteken már cáfolták korábbi állításukat, és azt mondták, hogy a szóban forgó IP-cím valójában az említett pénzintézet egyik gépéé, és csak a bank belső számítógépes hálózata használja, de azonos egy kínai internetcímmel. A testület egyik illetékese azzal magyarázta a hibát, hogy az internetes incidenst vizsgáló szakértők nem jártak el körültekintően, mert siettek, hogy tájékoztassák a közvéleményt.
Helyi idő szerint szerda délután Dél-Koreában nagyjából egyidejűleg összeomlottak a KBS, az MBC és az YTN tévéállomás, valamint a Nonghyup és két másik bank szerverei. A hat intézményben összesen 32 ezer számítógépet érintett az internetes támadás. Akár hetekig is eltarthat, amíg fény derül, kik hajtották végre a kibertámadást.
A dél-koreai szakértők arra gyanakszanak, hogy egyetlen egy külföldi szervezet áll az akció mögött. Sokan Észak-Koreára gyanakszanak.
Az elmúlt négy évben többször is ért nagyszabású hackertámadás dél-koreai intézményeket, a többi között kormányzati szerveket és országos lapokat. Szöul szerint Phenjan informatikusok seregét képezte ki arra, hogy behatoljanak dél-koreai számítógépes rendszerekbe, és kárt okozzanak bennük. Észak-Korea azt állította, hogy múlt héten maga is kibertámadás áldozata volt, emiatt az Egyesült Államokat vádolta, és megtorlással fenyegetőzött.