2013. március. 19. 14:04 MTI Utolsó frissítés: 2013. március. 19. 16:35 Világ

Véletlenül hasonlít Obamára a Sátán

A The Bible című sorozat producerei szerint merő véletlen a hasonlóság a sorozat Sátánja és Obama között.

Merő véletlen az egyesek által felfedezett hasonlóság a The Bible című tévésorozat Sátánját alakító színész és Barack Obama amerikai elnök között – jelentették ki hétfőn a minisorozat producerei. A History Channel tévécsatornán futó műsor producerei azután kényszerültek a nyilatkozat megtételére, hogy a Bibliát bemutató sorozat vasárnap esti epizódja után a Twitteren néhány néző, köztük Glenn Beck konzervatív kommentátor szóvá tette a hasonlóságot. A csatorna közlése szerint eszük ágában sem volt, hogy az elnökhöz hasonlító színészt válasszanak a szerepre, és bármiféle hasonlóság puszta véletlen.

"Ez abszolút nonszensz" – hangsúlyozta Mark Burnett és Roma Downey, a széria két producere. Mint hozzáfűzték, a Sátánt alakító Mohamen Mehdi Ouazanni "nagy tiszteletben álló marokkói színész", aki már jóval Obama megválasztása előtt is szerepelt bibliai témájú filmekben, és többek között sátáni karaktereket is játszott.

A minisorozat a History Channel ismertetése szerint nemzetközi szereposztással készült. A csatorna "szerencsétlen" esetként könyvelte el, hogy akadtak, akik "téves kapcsolatot" találtak a szereplő és az elnök között. Tavaly hasonló vitát váltott ki, amikor a Trónok harca című, ugyancsak népszerű HBO-sorozatban egy karóra tűzött fej vonásaiban egyes nézők a korábbi elnökre, George W. Bushra ismertek. A sorozat alkotói elnézést kértek, és kijelentették, hogy nem ezzel a szándékkal forgatták a kifogásolt jelenetet.

A The Bible című március 3-án kezdődött tízrészes minisorozat befejező részére, amelyet vasárnap sugárzott a csatorna, több mint tízmillió néző volt kíváncsi. A széria teljes nézőszáma meghaladta az ötvenmilliót.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.