2013. január. 22. 19:44 MTI Utolsó frissítés: 2013. január. 22. 19:43 Világ

Szebb képet festene az iszlamistákról az egyiptomi kormány

Az új egyiptomi kormány szeretné javítani az iszlamistákról az utóbbi időben a világban kialakult kedvezőtlen képet – mondta Helmi el-Gazzar, az egyiptomi Szabadság és Igazságosság Pártjának helyettes vezetője, aki szerint sok külföldi nem érti az iszlamisták törekvéseit. A politikus az orosz kultúra Hurgadában rendezett fesztiválja alkalmából nyilatkozott az ITAR-TASZSZ hírügynökségnek.

Egyiptomnak fontos lenne, hogy visszacsábítsa a külföldi turistákat. Az utóbbi időben a külföldiek azért kerülték ugyanis Egyiptomot, mert a rendbontások, tüntetések sorozata a belpolitikai ingatagság benyomását keltette. El-Gazzar szerint a látogatók számának megcsappanását okozta az is, hogy az iszlamisták egyiptomi hatalomra jutása felkészületlenül érte a világot.

A pártvezető szerint ezért az az elsődleges feladat, hogy Egyiptomban visszaállítsák a belpolitikai stabilitást, ennek érdekében az ország vezetői meg akarják kezdeni a párbeszédet minden politikai erővel. Az egyiptomi kormány szeretné javítani a világban az iszlamistákról a világban kialakult képet - tette hozzá a tisztségviselő.

Nem lesz könnyű, több országban elrettentő példák is voltak ugyanis az iszlamisták hatalomra jutása után. "Biztosíthatom Önöket, hogy Egyiptom nem azon az úton kíván járni" – ígérte Helmi el-Gazzar.

A legsürgősebb feladat a stabilitás helyreállítása és megőrzése lesz, szavatolva az állami intézmények zavartalan működését, a gazdasági növekedés megindítását. Az országnak demokratikusan választott elnöke van, hamarosan parlamenti választásokat szerveznek - mondta a pártvezető, kifejezve reményét, hogy a külföldi turisták ismét nagy számban fogják látogatni Egyiptomot, melynek hatóságai védelmet nyújtanak számukra.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.