2012. október. 13. 09:53 MTI Utolsó frissítés: 2012. október. 13. 09:34 Világ

Washington bókol az EU Nobeljéhez

Amerikai hivatalos kommentárok szerint az Európai Unió, amelynek pénteken odaítélték a Nobel-békedíjat, figyelemreméltó sikereket ért el a kontinens egyesítésében és békéjének megszilárdításában. Washington szerint az európaiak kemény munkájukkal és eltökéltségükkel kiérdemelték ki az elismerést.

Az Egyesült Államok kormányzatának tagjai közül Hillary Clinton külügyminiszter az elsők között gratulált az EU-nak ahhoz, hogy az idén elnyerte az egyik legrangosabb nemzetközi kitüntetést "az európai kontinens békés fejlődésében, a demokrácia és az emberi jogok elterjesztésében játszott meghatározó szerepéért".

Az amerikai diplomácia vezetője úgy fogalmazott, hogy a jelenlegi Európa a kontinens vezetőinek és lakóinak kemény munkájával és eltökéltségével alakult ki. "Az, hogy Európa a XXI. században egységes és békés, nem véletlen történés" - fejtette ki Clinton Washingtonban. Barack Obama elnök szóvivője,

Jay Carney azt hangoztatta: az uniós integráció folyamata azt is bizonyította, hogy a nézeteltérések megoldására a politika sokkal jobb út, mint a háború. Emlékeztetett arra, hogy az öreg kontinenst a múlt században, az uniós egységesedést megelőzően kétszer is pusztító háború sújtotta. Utalt az elnöki szóvivő arra is, hogy a békedíjat három évvel ezelőtt Obama is kiérdemelte, mégpedig a nemzetközi diplomácia hatékonyabbá tételét célzó rendkívüli erőfeszítéseiért.

Hirdetés
hvg360 Parászka Boróka, Tiszóczi Roland 2025. január. 16. 06:30

A német választás megmutathatja, mennyire kell Európának rettegnie Elon Musktól

Donald Trump elnöki eskütételével Elon Musk politikussá válása is lezárul. A világ leggazdagabb embere az általa épített rakétákat idéző sebességgel igyekszik megváltoztatni az internetes kommunikáció terepét és szabályait, hogy érdeke és víziója szerint formálja át Amerikát és Európát.